реклама партнерів:
Головна » 2024 » Червень » 23 » Визнано недійсними договори оренди земель, що перебували в користуванні ПАТ «Чернігівський річковий порт»
21:29
Визнано недійсними договори оренди земель, що перебували в користуванні ПАТ «Чернігівський річковий порт»
Визнано недійсними договори оренди земель, що перебували в користуванні ПАТ «Чернігівський річковий порт» За позовами прокуратури визнано недійсними договори оренди земель, що перебували в користуванні ПАТ «Чернігівський річковий порт»
У ході реалізації повноважень з представництва інтересів держави в суді Чернігівською окружною прокуратурою встановлено, що рішенням Чернігівської міської ради від 28.01.2021 приватному акціонерному товариству «Чернігівській річковий порт» припинено право постійного користування земельними ділянками площею 5,5 га та 1 га по вулиці Підвальній у місті Чернігові та передано їх в оренду приватному суб’єкту господарювання для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту. В подальшому дію договорів оренди продовжено до 19.08.2027.
Водночас, як встановлено прокурорами, при передачі вказаних земельних ділянок в оренду Чернігівською міською радою допущено ряд порушень вимог законодавства.
Зокрема, на земельній ділянці площею 5,5 га знаходяться дві гідротехнічні споруди, що є державною власністю та зареєстровані за Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, а їх балансоутримувачем визначено Державне підприємство «Адміністрація річкових портів».
Відтак, земельна ділянка, з розміщеним на ній дерджавним майном, може перебувати виключно в державній формі власності та, відповідно, Чернігівська міська рада не наділена повноваженнями щодо надання її в оренду приватному субєкту господарювання.
✔️Окрім того, прокуратурою під час вивчення інформації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації встановлено, що вищевказані земельні ділянки частково розташовані у межах пам’яток археології місцевого значення «Поділ» (Нижній Город) та «Острог», X-XVIII ст., які є внутрішньо комплексними пам’ятками місцевого значення Стародавнє місто Чернігів, які взяті на облік розпорядженням Чернігівської ОДА від 28.12.1998.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки археології є державною власністю, а землі, на яких вони розташовані, перебувають у державній власності або вилучаються (викуповуються) у державну власність. Згідно зі ст. 122 Земельного кодексу України, розпорядником таких земель є Чернігівська ОДА.

Реагуючи на порушення вимог законодавства, прокуратурою до Господарського суду Чернігівської області подано два позови в інтересах Чернігівської ОДА до Чернігівської міської ради про визнання недійсними укладених з приватним суб’єктом господарювання договорів оренди землі та скасування державної реєстрації цих земель як комунальної форми власності за Чернігівською міською радою.

Надавши оцінку зібраним прокурором доказам, врахувавши позицію Чернігівської ОДА як позивача, а також представників третіх осіб: Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України і ДП «Адміністрація річкових портів», рішенням Господарського суду від 17.06.2024 позов щодо земельної ділянки площею 5,5 га задоволено. Рішенням цього ж суду від 20.06.2024 задоволено й інший позов щодо земельної ділянки площею 1 га.

Подальша робота щодо захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин триває.

За матеріаалми Чернігівської обласної прокуратуриКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1592 | Теги: земельна ділянка, річпорт, прокуратура, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar