реклама партнерів:
Головна » 2021 » Грудень » 4 » Встановлено нові грошові норми на харчування дітей у школах Чернігова
12:12
Встановлено нові грошові норми на харчування дітей у школах Чернігова
Встановлено нові грошові норми на харчування дітей у школах Чернігова У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв 3 грудня.

Повна вартість сніданку у школах стане 33 гривні (34 для старшої школи). Вартість триразового харчування в дитсадку для груп раннього віку – 32 гривні, для груп передшкільного віку – 38 гривень.

Батьки платитимуть менше цих сум, оскільки місто продовжить оплачувати 25% вартості харчування всіх дітей у дитячих садочках і по 10 гривень за сніданки учнів 1-4 класів. І також, відповідно до законодавства, забезпечить безкоштовне та за 50% вартості харчування дітей пільгових категорій.

Попередні грошові норми щодо харчування дітей у школах і садочках приймалися в нашому місті рік тому. Зараз їх коригування пов’язане, передусім, зі значним зростанням цін на основні продукти (вцілому на 20%). Окрім того, з 1 січня для освітніх закладів починають діяти нові вимоги до асортименту харчових продуктів з яких мають готуватися страви - і грошові норми повинні забезпечити виконання цих вимог. У раціоні дітей має побільшати овочів, фруктів, молочних продуктів та м’яса, хліб має бути тільки цільнозерновий з високим вмістом харчових волокон, застосовуються сухофрукти, горіхи, насіння тощо. Взагалі, буде передбачена не тільки енергетична цінність порції (білки/жири/вуглеводи), а визначений набір продуктів, з яких має складатися снідаток або обід. Меню буде розроблятися та затверджуватися вже не на два, а на чотири тижні. Це вимоги урядової постанови від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами).

- Ми вивчали, яка середня ціна харчування в дошкільних і шкільних закладах. Тільки в єдиному місті – Вінниці – від нього відмовилися, у школах дають тільки чай і булочку. А решта міст харчують дітей. У нас розцінки середні по Україні: в когось є трошки нижчі, в когось вищі. Ми витрачатимемо на харчування дітей вже більше 50 мільйонів гривень з міського бюджету. Звісно, збільшиться навантаження і на батьків. Але продукти це вже здорожчали на 20%, а будуть дорожчати далі, тому що дорожчають усі складові. Дорожчає газ, електроенергія, збільшується мінімальна заробітна плата. По законодавству наше КП «Шкільне» повинно відшкодовувати управлінню всі комунальні платежі. І якщо замислитися, взагалі триразове харчування дітей на 38 гривень, навіть якщо це порції маленькі – чесно кажучи, навіть важко собі уявити, як його можна зробить. Але, так чи інакше, будемо намагатися енергетичну цінність і якість забезпечувати, щоб діти мали нормальну їжу, - зазначив при обговоренні цього питання на засіданні виконкому чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Не треба забувати, що є чимало і неблагополучних сімей, де якщо діти не поїдять у школі - дома можуть залишитися й голодними, нагадав він.

Зараз у Чернігові в дитсадках харчуються всі 10379 дітей. З них батьківська плата 75% вартості харчування вноситься за 8939 вихованців, безкоштовно харчуються 733 дитини і за 50% від 75% вартості – ще 707 дітей з багатодітних родин.

Початкову школу (1-4 класи) в місті відвідує 12021 дитина. З цієї кількості харчуються у школі 81,5%. 8900 учнів мають сніданок з батьківською оплатою і доплатою з бюджету в 10 грн; 894 дитини пільгових категорій харчуються безкоштовно.

У 5-11 класах навчається 17537 дітей, з них безкоштовно харчуються в шкільних їдальнях 938. Решта – за кошти батьків, і цифра охоплених таким харчуваннм не постійна.

Джерело: прес-служба Чернігівської міської ради



Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 2596 | Теги: Чернігів, школи, ціни, Харчування | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar