реклама партнерів:
Головна » 2020 » Квітень » 4 » Введення ринку землі зможе обрізати апетити агроолігархам, – журналіст і просвітянин Василь Чепурний
07:21
Введення ринку землі зможе обрізати апетити агроолігархам, – журналіст і просвітянин Василь Чепурний
Введення ринку землі зможе обрізати апетити агроолігархам, – журналіст і просвітянин Василь Чепурний Василь Чепурний – просвітянин і патріот, редактор регіональних медіа і власкор парламентської газети “Голос України”. Він інтелігент від землі, який багато часу проводить у селі під Черніговом. Часом він витончено-іронічний, а часом категорично-принциповий. Частиною його принципів є погляд і думка щодо ринку землі – питання, до якого він не байдужий і не чужий.

Отже, днями Верховна Рада зусиллями “Європейської Солідарності”, фракції “Голос” і частини від “Слуги Народу” ухвалила у другому читанні надважливий для країни закон про ринок землі. Відповідно до ухваленого закону державна і комунальна земля не продаватиметься.

Василю Федоровичу, разом з тим ширяться страшилки і фейки про продаж землі. Мовляв, все пропало, рятуйте!

– Недавно мені подзвонила однокласниця, яка донедавна панікувала з приводу ринку землі. У відповідь я їй пригадав її ж розповідь. Про те, як її батько перед смертю хотів показати землю, що належала діду у Сосницькому районі Чернігівської області. Але та земля звідки взялася? Мабуть, дід або прадід її купив?! А хтось її, відповідно, і продав.
Це найпростіший момент, а тому не потрібно сакралізувати, вигадувати різноманітні страшилки, кидатися гаслами “матір-землю не продають”. Матір ні, а землю продають! І продавали, і будуть продавати.

Кому вигідне в першу чергу поширення фейків і атака на впровадження ринку землі?

– Як каже мій сусід у селі: “А хто кричить, що землю не будуть продавати? Ті, хто на ній наживається! В основному агрохолдинги. А фермер на землі не сильно наживеться”.

Агрохолдингам потрібно буде більше платити. А купувати вони не хочуть. Простіше дати 3-5-7 мішків зерна власникам паїв – і на тому уся казка кінчається.

В умовах ринку доведеться платити реальні грубі гроші, а не відбуватися трьома-п’ятьма мішками кукурудзи чи іншого зерна.

А з політиків?

Партії, які кричать “Ґвалт! Рятуйте!” – це партії, що годуються олігархічними групами і агрохолдингами. Що таке агрохолдинг? Це величезний масив землі, розпорядник якого сидить десь у Лондоні або у Хайфі і через супутник може контролювати, як орються-косяться його поля. І його не цікавить стан дитсадка у Великій Загорівці чи дорога у Кошівці, чи як ФАП живе у Кошелівці. Навпаки, чим менше сіл, чим пряміші дороги і пряміші поля, тим краще орати.

Тому введення ринку землі зможе обрізати апетити агроолігархів – це прекрасно і тому я підтримую прийняття цього закону.

А може деякі партії ще й підгодовуються з Кремля? Можливо, якщо Україна стане на коліна і проситиме у Москви, то вони в цьому процесі і будуть основними вигодоотримувачами?

– Голосування і показало, що категоричними противниками ринку землі є якраз медведчуківська ОПЗЖ, Батьківщина, частина контрольованих напряму депутатів. Вони, Рабінович, Медведчук завжди оглядаються на Москву і зараз вони повелися дуже прогнозовано. Чому до них долучаються партії, які звуть себе націоналістичними? Ну крайні праві і крайні ліві дуже часто поєднуються. Це якраз той приклад.

Джерело: "Європейська солідарність"Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 146 | Теги: Чернігівщина, Василь Чепурний, земля, законодавство | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar