реклама партнерів:
Головна » 2018 » Листопад » 6 » Знову про "Укрпошту". Міфи горе-менеджерів спростовуються просто
09:04
Знову про "Укрпошту". Міфи горе-менеджерів спростовуються просто
Знову про Олег Обушний очолював чернігівську дирекцію «Укрпошти» у 2015- 2016 роках і підприємство було тоді прибутковим. Зараз же, за нових менеджерів з крутими зарплатами, стало збитковим. І не тільки чернігівська дирекція, але і вся «Укрпошта». Ба, більше, нове керівництво «Укрпошти» формує в суспільстві уявлення, що пошта апріорі має бути збитковою. Звідси – закриття сільських відділень, припинення передплати на друковані ЗМІ (в області у селах передплата фактично не розпочалася досі!), погроза припинити доставку пенсій селянам.

- Олеже Олексійовичу, попри тяжку ситуацію з поштою, ви тривалий час відмовлялися коментувати її, а зараз погодилися. Чому?


- Взагалі я дуже не люблю когось критикувати чи звинувачувати, бо кожна людина має право на помилку. Але коли помилка чи суцільні помилки негативно впливають на долю тисяч людей, коли цинічно нищать власність держави та її інформаційну безпеку, обкрадаючи громадян, то в такому випадку спостерігати за процесом мовчки неможливо.
Мене обурила інформація, що генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський заявив: з 1 січня наступного року пошта не буде доставляти пенсій громадянам України, а також сказав про те, що ним запланована ліквідація 5-7 тис. стаціонарних відділень «Укрпошти» по Україні. Уявіть собі, на карту поставлено життя мільйонів пенсіонерів та тисяч працівників «Укрпошти» (цілі плеяди сімей, особливо в сільській місцевості, віддали цьому підприємству кращі роки свого життя).

- Пан Смілянський пояснює свою реформу збитковістю пошти, як такої. Проте я знаю, що коли ви очолювали чернігівську дирекцію, пошта була прибутковою. Що ж сталося?

- За січень-вересень 2018 року збитки компанії «Укрпошта» сягнули 514 млн. грн., а це на 99 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2017 року, то назріло питання до всіх зацікавлених інститутів держави: чому міністр Омелян, який брав на себе відповідальність за призначення Смілянського і продовження йому контракту на 3 роки, не погасить ці борги зі своєї кишені? Це буде чесніше стосовно держави та людей. Адже за 2017 рік платники податків (всі українці) уже погасили борги «Укрпошти» в розмірі півмільярда гривень. Якщо б цього не сталось, підприємство зупинило б свою роботу. Можна тільки здогадуватись скільки ще піде коштів з Держбюджету на погашення боргів, що створюються за діяльності тандему Омеляна - Смілянського.
Якби ми, ті громадяни, що працювали на «Укрпошті», не володіли знанням ситуації і не знали потенціалу цього підприємства, то нічого було і говорити. Тому хочу навести невеликі факти з історії підприємства. Працюючи директором Чернігівської дирекції «Укрпошти» у 2015-2016 рр., разом зі своїми колегами мені вдалося створити прибуткове, міцне підприємство. Так, дохід за 2015 рік збільшився на 25,5 млн. грн., заробітна плата працівників зросла на 36%, а у 2016 році дохід збільшився ще більш ніж на 16 млн. грн., а заробітні плати зросли на 33%. У 2016 році через постійне перевиконання планових показників нам вдалося на підприємстві 12 разів виплачувати людям премії. Тому мене дивує цинічна брехня, коли очільники «Укрпошти» твердять, що надавати послуги по доставці пенсій – економічно невигідно або збитки підприємство отримує від передплати та доставки періодичних видань, тощо. З упевненістю можу сказати, що у 2016 році тільки три обласні дирекції з усієї кількості дирекцій по Україні були збиткові. Найбільший дохід всі дирекції мали якраз від послуги – «доставка пенсій» (близько 45% від усіх доходів).

- Поштовики тепер твердять, що і доставка газет є збитковою…

- За передплату періодики теж були досить великі надходження по Чернігівській області (більш, ніж 16,5 млн.грн.). Область часто займала перші місця по передплаті періодичних видань. Якщо говорити про сільські відділення, які на сьогодні нещадно нищаться нібито із-за своєї збитковості, то і тут хочу розвіяти сумніви. Понад 80% сільських відділень на Чернігівщині були прибуткові, тому що «Укрпошта» надавала надзвичайно широкий спектр послуг та була скрізь присутня. (Уявіть собі у Чернігівській області у 2016 році було 556 відділень, а після «псевдо реформи» у 2018 році залишилось 90 відділень). Тобто, присутність і широкий спектр послуг населенню - характерні ознаки, які сприяли розвитку підприємства.

- Що можна зробити зараз, щоб врятувати пошту?

- При дієвому менеджменті «Укрпошта» повинна бути прибутковою. Я не напрошуюсь на роботу (Олег Обушний нині керує чернігівським бюро технічної інвентаризації – авт.), але якби після мого звільнення справи продовжувалися в тому ж напрямку, то можна було б гарантувати чистий прибуток після оподаткування 250-300 млн.грн. за рік та на третій рік роботи - 400-500 млн. грн. Але, на жаль, міністру інфраструктури такі менеджери невигідні. Взагалі на Україні здібніших людей, ніж я чи мої знайомі керівники підприємств, дуже багато, але, на жаль, влада їх не цінує і здебільшого вони виїжджають, а із-за кордону приїздять «пройдисвіти різних мастей», такі собі «перекотиполе», які добивають і так слабку економіку країни.

Питав Василь ЧЕПУРНИЙ, ""Голос України""
м. Чернігів
Переглядів: 819 | Теги: Олег Обушний, Укрпошта, Голос України | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar