реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 28 » 28 липня. Святого рівноапостольного князя Київського Володимира
07:57
28 липня. Святого рівноапостольного князя Київського Володимира
28 липня. Святого рівноапостольного князя Київського Володимира Сьогодні святого рівноапостольного князя Київського Володимира, у святому хрещенні Василія.
Про життя князя Володимира Святославича відомо не надто багато. Все, що ми знаємо – це свідчення літописів, найважливіший з яких «Повість временних літ» з’явився лише на початку ХІІ століття. При цьому варто пам’ятати, що літопис є не стільки документом, скільки літературною пам’яткою. Володимир був позашлюбним сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші – ключниці матері Святослава княгині Ольги. Відомо, що князь неодноразово був одружений, мав 12 синів і 9 доньок. Київський престол він здобув у результаті боротьби зі старшим братом Ярополком, якого, за наказом Володимира, вбили два варяги, що були у нього на службі. У роки князювання Володимира Святославича в основних рисах завершилося об’єднання Давньоруської держави. Він також провів адміністративну реформу, наслідок чого була забезпечена територіальна єдність держави. Але найважливішою була релігійна реформа. Після кількох невдалих спроб реформувати місцеву слов’янську релігію, Володимир звернувся до Христового вчення. У 988 році князь сам прийняв нову віру, а потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією.

Нічна роса не висихає — буде гроза; що більша роса, то жаркіший день. Висока й крута веселка — на вітер, низька й воложиста — на дощ.

Іменини нині у Василя та Володимира.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 666 | Теги: церковний календар, Хрещення Русі | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar