реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 5 » 5 липня. Священномученика Євсевія, українці продовжували заготівлю сіна
06:32
5 липня. Священномученика Євсевія, українці продовжували заготівлю сіна
5 липня. Священномученика Євсевія, українці продовжували заготівлю сіна Цього дня Церква вшановує пам’ять мученика Албана Британського — першого святого мученика Британських островів, а також священномученика Євсевія, єпископа Самосатського. Євсевій був учасником І Вселенського Собору в Нікеї 325 року, ревним поборником православ’я і противником аріанської єресі.

На Євсевія українці продовжували заготівлю сіна. Сінокіс поділявся на два види – «солодкий» і «гіркий». До першого належали трави, які ще не вистигли; якщо сінокіс жовтів, тобто перестоювався, його називали «гірким». Перевагою «гіркого» сінокосу було те, що саме з нього отримували найбільше сухої маси, оскільки перестояне сіно майже не всихалося. У народі чітко розмежовували якість сіна. Вона залежала від сортності травостою. Кожен господар намагався якомога швидше перевезти сухе сіно додому. Перед тим як скласти його в стіжок чи на горище, відбирали певну частину для обрядових потреб. Ця трава мала бути м’якою, пахучою і з живокостом. З неї напередодні Різдва та Нового року робили кубельце для куті, на якому ставили горщик з обрядовою стравою. Господиня, запасаючись цим сіном, казала: «На узвар і кутю, щоб курчата лупились до путтю». З цієї трави виготовляли також подушки для покійників.

Іменинники сьогодні Геннадій, Федір, Григорій, Зінаїда, Юлія.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 607 | Теги: церковний календар, народні звичаї, заготівля сіна | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar