реклама партнерів:
Головна » 2017 » Грудень » 12 » Безробітні мотали мотанки
20:15
Безробітні мотали мотанки
Безробітні мотали мотанки А чи знаєте ви, що українською народною лялькою є лялька-мотанка? Здавна для українців це символ добра та благополуччя, надії на краще. Мотанки вважалися родинними оберегами нерідко ставали справжніми сімейними реліквіями та передавалися з покоління в покоління. І хоча в сучасних умовах мотанки дещо втратили той глибокий, магічний зміст, проте традиції створення ляльок збереглися та продовжують відроджуватися, мотанку використовують переважно як колоритний елемент інтер’єру та сувенір.
Про те, що створення ляльки-мотанки може перетворитися на захопливе заняття для дорослих, яке попри все ще й приноситиме дохід, йшлося на семінарах з безробітними жінками, які нещодавно відбулися у Чернігівському міському та Корюківському районному центрах зайнятості за участю народних майстринь в рамках проекту «Збережемо традиції предків».
Учасникам заходу розповіли про історію виникнення народної ляльки, особливості її створення та значення. Унікальність такої ляльки в тому, що вона існує в незмінному вигляді протягом багатьох століть. Її назва «мотанка» походить від поняття «мотати». Майстри намотують тканину, використовуючи для кріплення стрічки та нитки, - так з’являється фігурка людини, як правило жіноча, без обличчя та його зовнішніх рис, на лицях деяких вишивали або викладали нитками хрест – давній символ сонця у слов’ян.
Про своє захоплення мотанками, демонструючи власноруч створену колекцію, розповіли безробітним жінкам місцеві майстрині декоративно-ужиткового мистецтва: у Чернігові - Олександра Дідович, у Корюківці - Марина Шикалова.
«Кожна лялька - це як моя власна дитина. Вони всі різні, мають свій характер, але всі - добрі, в кожній з них живе щира українська душа», - говорить корюківська рукодільниця. А чернігівська майстриня влаштувала безробітним жінкам справжній майстер-клас, під час якого всі охочі мали можливість власноруч виготовити лялечку з ниток.

Світлана ШереметКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 745 | Теги: безробітні, мотанки | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar