20:15 Безробітні мотали мотанки | |
![]() Про те, що створення ляльки-мотанки може перетворитися на захопливе заняття для дорослих, яке попри все ще й приноситиме дохід, йшлося на семінарах з безробітними жінками, які нещодавно відбулися у Чернігівському міському та Корюківському районному центрах зайнятості за участю народних майстринь в рамках проекту «Збережемо традиції предків». Учасникам заходу розповіли про історію виникнення народної ляльки, особливості її створення та значення. Унікальність такої ляльки в тому, що вона існує в незмінному вигляді протягом багатьох століть. Її назва «мотанка» походить від поняття «мотати». Майстри намотують тканину, використовуючи для кріплення стрічки та нитки, - так з’являється фігурка людини, як правило жіноча, без обличчя та його зовнішніх рис, на лицях деяких вишивали або викладали нитками хрест – давній символ сонця у слов’ян. Про своє захоплення мотанками, демонструючи власноруч створену колекцію, розповіли безробітним жінкам місцеві майстрині декоративно-ужиткового мистецтва: у Чернігові - Олександра Дідович, у Корюківці - Марина Шикалова. «Кожна лялька - це як моя власна дитина. Вони всі різні, мають свій характер, але всі - добрі, в кожній з них живе щира українська душа», - говорить корюківська рукодільниця. А чернігівська майстриня влаштувала безробітним жінкам справжній майстер-клас, під час якого всі охочі мали можливість власноруч виготовити лялечку з ниток. Світлана Шеремет | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |