реклама партнерів:
Головна » 2016 » Лютий » 13 » Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. Відео
15:28
Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. Відео
Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. Відео Побачити унікальні предмети, датовані 12 сторіччям, і доторкнутися до «живої» історії — просто. У Національному архітектурно історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція археологічних цікавинок Благовіщенської церкви, яка зникла з мапи міста ще у 15-16-му століттях.
Побут, архітектурні та мистецькі традиції древнього міста над Десною — все це і не тільки можна побачити в експонатах виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Ми звикли називати Чернігів однією з колисок давньоруської культури, та небагато його жителів знають, скільки унікальних пам’яток монументальної архітектури тут знаходиться. За словами фахівців, таких пам’яток 14, щоправда, лише п’ять із них збереглися до наших днів. Решта «ховається» нижче рівня сучасної поверхні.

Серед тих, що ретельно «сховані» землею, і Благовіщенська церква, побудована у 1187 році, і віднайдена лише наприкінці 19-го століття, та й то завдяки примсі природи.

Споруджена, ймовірно, тими ж майстрами, які зводили Борисоглібський собор та Успенський храм Єлецького монастиря, Благовіщенська церква являє собою яскравий зразок тісного переплетіння культур Київської Русі та стародавньої Європи. Про це свідчать і різьблене каміння, використане архітекторами, і прикраси на фасадах.

Наступного разу розкопки Благовіщенської церкви відбувалися вже після Другої світової війни, але фонди чернігівських музеїв від того нічим не збагатилися. Експонати ж, що стали гордістю виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова», знайшли вже чернігівські археологи під час розкопок у 2007-2008-му роках.

Втім, цікавою виставка буде не лише для фахівців-істориків, а й для всіх чернігівців, адже тут можна побачити і зразки оздоблення підлоги храму, і частини фресок, і ще чимало цікавинок.

Ймовірно, це не остання виставка старожитностей 12 сторіччя у Чернігові, бо ж історики і археологи у 2016-17 роках сподіваються продовжити розкопки та дослідження церкви і знайти чимало цікавого.

За матеріалами: Сіверцентр.

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 657 | Теги: археологи, Чернігів стародавній, Благовіщенська церква | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar