реклама партнерів:
Головна » 2020 » Червень » 20 » Бульвар у Чернігові прикрасила лаванда
18:10
Бульвар у Чернігові прикрасила лаванда
Бульвар у Чернігові прикрасила лаванда Традиційно на квітниках у нашому обласному центрі для озеленення майже всюди використовують однорічні рослини. Це означає, що працівники КП «Зеленбуд» мають їх щороку висаджувати, а після сезону цвітіння – викопувати й висаджувати інші. Однак площа квітників у місті постійно зростає, обсяг робіт збільшується. І тому на підприємстві вирішили поступово замінювати однорічні рослини багаторічними - не всюди, а тільки на деяких ділянках.

- Круглий квітник на бульварі по пр.Миру, напроти ЗОШ №1, ми вже засадили лавандою, - розповідає інженер з садово-паркового господарства Ольга Відковська. - Поки що рослина не квітне, тому городянам і гостям Чернігова не зовсім зрозуміло, що це саме лаванда. Дамо рослині час, нехай вона приживеться, а то люди, на жаль, можуть почати її витоптувати, викопувати, аби посадити у власному дворі.

Кругла клумба на бульварі по пр.Миру в Чернігові – поки що єдина з багаторічними рослинами, але згодом з’являться й інші. Зокрема, є ідея висадити злакові культури у новому сквері, що розташований на перехресті пр. Перемоги та вул. Кирпоноса. Там вже відцвіла декоративна цибуля алліум, працівники «Зеленбуду» її викопали і планують зробити інший вид озеленення.

- Цей напрямок цікавий і зараз доволі популярний, - продовжує керівник КП «Зеленбуд» Роман Старіков. – Такі квітники схожі на пейзажні – такі, які ми зустрічаємо на природі. Крім того, злаки стійкі до сонця, високої температури, не вимагають багато поливу. Ми підібрали сорти, які не вимерзають за наших погодних умов. Має бути гарно. Звісно, доглядати такі квітники все одно треба: відрізати суцвіття, якщо вони відцвіли, раз на кілька років розділяти кущі, підживлювати грунт. Але це трохи простіше, ніж висаджувати рослини кожен рік.

Ще один новий квітник з багаторічними рослинами - кущовими і злаковими - з’явиться на розподільчому колі по вул.Ремісничій біля Воскресенської церкви. Там буде висаджена й декоративна шавлія. Композиція виглядатиме доволі оригінально. Хоча, можливо, не всі чернігівці готові до такого виду озеленення, адже звикли до однорічних рослин, які квітують масово, яскраво, але недовго.

- Ми готові до того, що комусь наші ідеї можуть і не сподобатися. На колір і смак – товариш не всяк, - підсумовує Роман Старіков. – Надалі на квітниках плануємо поєднувати однорічні рослини з багаторічними, щоб з ранньої весни і до пізньої осені наше рідне місто виглядало квітучим, охайним і доглянутим.

Джерело: прес-служба КП «Зеленбуд»Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 170 | Теги: Зеленбуд, лаванда, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar