реклама партнерів:
Головна » 2022 » Квітень » 6 » Чернігів. 42-й день широкомасштабної війни
07:16
Чернігів. 42-й день широкомасштабної війни
Чернігів. 42-й день широкомасштабної війни Чернігів може спати під приголомшливу, до звону у вухах, нічну тишу.
Але кілька хвилин тому прокинулась від тихого рівномірного шуму моторів. Намагалась заспокоїти себе тим, що це зовсім не схоже на літак. Почула вже знайомі кроки над головою із сусідської квартири - так багато разів поспішала сховатися в тамбур квартири сусідка. Її чоловік не вставав, мабуть, таки то було якесь авто.
Ще нескоро ми навчимося просто спати. Лягати на свіжі простирадла в піжамі, не поставивши поруч тривожний рюкзак та перевіривши, щоб одяг і взуття були на шляху до евакуації.
Нові випробування принесли нові звички. Вже не потрібно нагадувати про комендантську годину, світломаскування, все дійшло до автоматизму. Меню звелось до страв, які швидко готуються або не зіпсуються, якщо перервати процес приготування. Найголовніше у виборі гардеробу - зручно, швидко перевдягаєшся, можна не прасувати.
Більше не дратує погано помитий посуд чи раковина, бо треба економити воду. Не дратують вогники індикаторів від домашніх приладів, бо то радість - є світло.
От до чого не звикнеш, так це до порад тих, хто вказує, "як правильно". Правильно так, як ви вчинили. Правильно бігти у сховище, почувши сирену. Але якщо це запилюжений підвал, де в сина повертається астма, а чоловік травмується на милицях, то правильно зробити якусь подобу безпеки та залишитися в квартирі.
Правильно скористатися гостинністю дружніх країн та евакуюватися в безпеку.
Але якщо залишилися, то правильно не розганяти паніку та не робити із себе великомученика.
Правильно працювати, якщо можеш. Не можеш займатися звичним ділом, то правильно волонтерити. Якщо не можеш, не довіряєш, то правильно заткнутися до кінця війни і не розганяти хвилю "гуманітарку барижать", побачивши десь щось підозріле.
Правильно піклуватися про ближніх. Але не закидати "врятуйте голодну бабусю" на 101 ресурс, не переконавшись, що в неї споавді немає їжі чи ліків.
Влаштовувати пишні святкування під час війни неправильно. Але приготувати делікатесну страву, побалувати родину - дуже правильно.
Ще правильніше зробити будь-яке замовлення місцевому бізнесу, давши можливість комусь заробити на зовсім не військових справах - манікюр, кулінарія, продаж товарів ну зовсім не першої необхідності.
Правильно виставити фото вас красивих чи зовсім "тиждень у бомбосховищі". Друзі зрадіють будь-яким. Критикани хай ідуть ген-ген за виднокрай (ще один варіант пароля українською).
Але най-найправильніше починати ранок подякою ЗСУ за те, що ми досі є! Ми є і будемо - із змученим сходом, де гримлять страшні бої, із руїнами наших міст, із пам'яттю про жертви, із майбутньою перемогою. От чого точно не буде - прощення катам і тим, хто їх підтримав хоча б мовчанкою.

Слава Україні!

Надія Тимошенко, ЧернігівКатегорія: ПОДІЇ | Переглядів: 936 | Теги: Чернігів, війна, весна, бомбосховище | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar