реклама партнерів:
Головна » 2016 » Лютий » 23 » Чернігівська «Просвіта» ініціює механізм збереження української мови
21:23
Чернігівська «Просвіта» ініціює механізм збереження української мови
Чернігівська «Просвіта» ініціює механізм збереження української мови 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, за ініціативи Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулася наукова конференція «Питання мови, справа буття нації».
Головною метою зібрання освітян з Києва, Харкова, Чернігова та Ніжина було розгляд пропозицій для забезпечення функціонування української мови як державної. Почесний голова обласної «Просвіти» Василь Чепурний наголосив на необхідності створення відповідного дієвого механізму.
Директор Благодійного фонду «Ніжен» Микола Шкурко у своїй доповіді для захисту державної мови запропонував створити Інститут української мови, як центральний орган виконавчої органи. Він окреслив можливі зв’язки нової установи та розміщення його регіональних підрозділів.
Представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко у доповіді «Державна політика відновлення та збереження національної пам’яті українського народу: роль і місце Українського інституту національної пам’яті» розповів про головні засади діяльності цього інституту.

Не менш цікавими були також доповіді кандидата психологічних наук, старшого наукового співробітника Інституту психології ім. Г.С. Костюка Ігоря Білоконя «Визначальний вплив мови на формування національної пам’яті»; кандидата філологічних наук, професора, завідувача кафедри Київського міжнародного університету, заслуженого діяча науки й техніки України Івана Ющука «Умова збереження мови й нації»; кандидата філологічних наук, доцента Чернігівського національного технологічного університету Людмили Зіневич «З досвіду роботи безкоштовних курсів української мови в Чернігові».
Про досвід мовного питання у сучасній Німеччині розповів кандидат фізико-математичних наук Олександр Грецький. Про українську освіту в Нью-Йорку — директор Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Надія Онищенко.

За результатами обговорення доповідей була створена робоча групу з метою опрацювання резолюцій конференції та підготовки пропозицій із створення механізму захисту української мови, як державної.
Планується також видати збірник наукової конференції «Питання мови, справа буття нації».

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
На фото Віктора Кошмала вшанування Тараса Шевченка на Валу, наукова конференція в Колегіумі.


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 893 | Теги: українська мова, Просвіта, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar