реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 11 » Чернігівські археологи досліджують залишки давньоруських приватних садиб
20:32
Чернігівські археологи досліджують залишки давньоруських приватних садиб
Чернігівські археологи досліджують залишки давньоруських приватних садиб У Чернігові на проспекті Перемоги, біля «Даймонд клабу», продовжуються археологічні дослідження.
Про це повідомляє "Чернігів стародавній" з посиланням на науковця Ігоря Ігнатенка.

“Цього разу розкопки проводяться на ділянці тротуару вже ближче до перехрестя проспекту Перемоги з вулицею Кирпоноса. Хоча площа розкопок менша ніж попередня, зате знахідок значно більше.

Дослідження показали, що тут за доби Київської Русі знаходилися приватні садиби. Про це свідчать сліди паркану, якісь ямки, у заповненні яких знайдено уламки кераміки першої половини 12 ст. (на фото археолог демонструє фрагмент вінця горщика цього періоду).

Але найбільшим і найцікавішим об’єктом є підвал будівлі початку 13 ст. Оскільки котлован будівлі повністю не був розкопаний, то не можна впевнено сказати, чи житловим він був чи господарським. Імовірно перед нами нижній поверх великої дерев’яної споруди. У передмонгольську добу котлован підвалу був засипаний землею зі сміттям. Саме воно і є головним джерелом інформації для науковців”, – зазначає дослідник.

Окрім усіляких уламків горщиків у споруді було знайдено велику кількість фрагментів скляних браслетів – жіночих прикрас кінця 12 початку 13 ст. (на фото два уламки браслетів), траплялися точильні бруски із каменю, пряслиця – важки на веретено із овруцького шиферу. На фото одне пряслице, на боку якого чи то подряпини, чи якісь знаки.

Окрім того тут знайдено два вістря стріл, кородовані пружинні ножиці (на фото поруч із розкопаною знахідкою показаний подібний предмет із інших розкопок) та інші предмети із заліза бронзи і каменю. Розкопки потроху наближаються до перехрестя, коло якого проходила давня Любецька вулиця, так що можливо найцікавіші знахідки ще попереду.











Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1357 | Теги: історія, археологи, Русь, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar