реклама партнерів:
Головна » 2016 » Травень » 25 » Держкомтелерадіо проаналізовано процес декомунізації друкованих ЗМІ
18:11
Держкомтелерадіо проаналізовано процес декомунізації друкованих ЗМІ
Держкомтелерадіо проаналізовано процес декомунізації друкованих ЗМІ Держкомтелерадіо проаналізовано процес приведення логотипів та назв друкованих засобів масової інформації у відповідність до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки»

У 2015 році вступив в силу Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі - Закон).
Втілення у життя запропонованих законодавчих норм означатиме повну відмову України від радянського тоталітарного минулого.
Відповідно до Закону забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.
У зв’язку з цим Держкомтелерадіо проаналізовано стан виконання Закону в частині друкованих засобів масової інформації.

На сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі «декомунізації» складає 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог Закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог Закону відсутні; 2 заходи з «декомунізації» не вжито.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі «декомунізації», у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область - 44, Луганська - 22, місто Київ - 12, АРК - 10, Одеська - 7, Харківська - 6.
Найкраща ситуація з реалізації заходів спрямованих на дотримання Закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.

У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська - друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру «декомунізації» взагалі немає.

За ініціативи Держкомтелерадіо структурні підрозділи з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрацій здійснюють моніторинг ситуації у сфері друкованих засобів масової інформації у контексті дотримання даного Закону на відповідній території.

Значну роботу, спрямовану на реалізацію Закону проводить Український інститут національної пам’яті. Зокрема на його сайті розміщено рубрику «декомунізація» в якій надаються відповідні методичні рекомендації, представлено цікаву інфографіку. Фахівці Інституту готові надавати консультації із зазначеного питання усім зацікавленим особам.



Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 947 | Теги: газети, декомунізація, ЗМІ | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar