21:42 Гетьман Мазепа - в Лаврі! | |
Україна зробила гарний хід на політичній шахівниці російсько - української війни, від якого рватиме певні місця московський патріарх Кіріл Кривавий та "знавець печенігів" міжнародний злочинець Владімір Путін. У Києво- Печерській Лаврі встановлено перший у столиці пам'ятник гетьману Івану Мазепі. І Президент Володимир Зеленський анонсував повноцінний пам'ятник (бо цей - погруддя) на місці поваленого Леніна, на початку бульвару Тараса Шевченка. Чому Мазепа? Бо він був не тільки гетьманом, але і ктитором Лаври. Гетьманом, за якого постійно молилася навіть Єрусалимська церква, не визнаючи кацапської анафеми. Нагадаю, що першу прилюдну панахиду по гетьману Івану Мазепі було відслужено у Батурині під час просвітянсько - рухівського походу "Дзвін - 90" у липні 1990 року. Панахиду здійснив єпископ Чернігівський і Сумський УАПЦ Роман Балащук (нині - митрополит Вінницький). А першу в Україну пам'ятну плиту Івану Мазепі встановили бахмацькі просвітяни (головою товариства був письменник Володимир Кашка) при допомозі чернігівських Руху і "Просвіти". В Чернігові також 2009 року - уже владою! - було поставлено погруддя гетьману майстерно виконане скульптором Геннадієм Єршовим (архітектор Володимир Павленко). В Чернігові також у ході декомунізації одну з найдовших вулиць ми назвали ім'ям Івана Мазепи. Зрештою, на Чернігівщині живе й працює найретельніший дослідник постаті і часу гетьмана Мазепи Сергій Павленко. ...Як відомо, війна виграється не тільки зброєю. Перш за все - в історичній пам'яті: тільки нація, яка знає свою історію і свої цінності, може вистояти і перемогти. Василь ЧЕПУРНИЙ | |
|
| |
| Всього коментарів: 0 | |
