реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 23 » Із Парижа у Чернігів приїхала дочка вояка Армії УНР
08:18
Із Парижа у Чернігів приїхала дочка вояка Армії УНР
Із Парижа у Чернігів приїхала дочка вояка Армії УНР У Чернігів із Парижа завітала Оксана Михайлівна Зінченко – дочка вояка Армії УНР Михайла Львовича Зінченка (1893-1965), уродженця села Роїща Чернігівського району, який в еміграції мешкав у Празі, помер у Словаччині.
Рік тому краєзнавець Олександр Ляшев по крупицях зібрав інформацію про українського воїна, підготувавши невеличкий біографічний нарис. За його ініціативою, підтриманою місцевою громадою, в Роїщі на приміщенні школи відкрили меморіальну дошку на честь Михайла Зінченка (першу в Чернігівському районі на честь воїнів Армії УНР). А невгамовний Олександр Ляшев таки розшукав родичів земляка – як у Чернігові, так і в Франції, де мешкає Оксана Михайлівна. В Україні вона вже бувала, адже із Закарпаття родом її мати. А от Чернігівщину відвідала вперше. Побувала в рідному селі батька, побачила місце, де колись стояла родинна хата, побувала на старому кладовищі, де покояться предки Зінченків. Відвідала церкву, школу, високо оцінила меморіальну дошку.
В Чернігові в КМЦ «Інтермеццо» Оксана Михайлівна тепло зустрілася з упорядником книги «600 біографій. Генерали, старшини, козаки: нариси» Олександром Ясенчуком (серед біографій вояків українських армій часів Визвольних змагань 1917-1921 рр. Михайлу Зінченку відведена майже ціла сторінка, а його фото можна знайти на обкладинці), а потім довго вивчала експозиції Чернігівського обласного історичного музею у супроводі директора Сергія Лаєвського. А ще просто знайомилася з новим для себе містом.
Оксана Михайлівна була вражена, що її батька пам’ятають і шанують в незалежній Україні, тож у Францію повернеться із незабутніми враженнями.

Джерело: “Чернігівський формат”.

Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 878 | Теги: УНР, Михайло Зінченко, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar