реклама партнерів:
Головна » 2016 » Лютий » 17 » Країна потребує захисників
21:01
Країна потребує захисників
Країна потребує захисників Лише за два неповні місяці поточного року на військову службу за контрактом Чернігівським обласним військкоматом направлено близько 170 чоловік. Про це під час прес-туру розповів журналістам заступник обласного військового комісара підполковник Лільчицький. Він зауважив також, що у військових частинах і досі залишається чимало вакансій. Тому найближчим часом облвійськкомат планує запросити на службу ще більше 400 військових-контрактників.

— Звертаю увагу потенційних військовослужбовців на суттєве збільшення зарплатні, — зазначив Вадим Лільчицький. З 1 січня поточного року мінімальна заробітна плата солдата — майже 7000 гривень. І вона зростатиме відповідно до стажу військової служби.

Крім того, поліпшилися і соціальні гарантії, що держава надає своїм захисникам: оплачувана відпустка не менше 30 днів, матеріальна допомога на оздоровлення, медичне обслуговування, перспективи отримання житла тощо.

Збільшення кількості контрактників, як і продовження ними служби, має забезпечити основу для справжньої, професійної армії та дозволить мінімізувати мобілізаційне навантаження на громадян України у період зовнішньої агресії.

На цьому наполягає і Президент України Петро Порошенко. На його переконання, у подальшому формування українського війська має відбуватися, передусім, за контрактним принципом.

— Ми маємо використати всі ресурси і резерви для забезпечення комплектації контрактної армії,– наголосив Президент, виступаючи на першому в цьому році засіданні Ради регіонального розвитку.

Проте, вимоги до претендентів на військову службу зросли. Армії потрібні високовмотивовані професіонали, сильні духом і тілом. Попередня участь в АТО при цьому є додатковою перевагою, наголосив заступник обласного воєнкома. Тому далеко не всі бажаючі були прийняті до війська — 35 претендентів не пройшли професійний відбір, а 13 повернулися додому з навчальних частин через службову невідповідність.

Як розповів Вадим Лільчицький, вступивши на контрактну службу, людина може професійно реалізувати себе й опанувати практично будь-який військовий фах. Так, 5 окремий польовий вузол зв’язку, дислокований у Чернігові, потребує зв’язківців, а у І танковій бригаді чекають фахівців чи не з усіх військових спеціальностей.

У ході прес-туру журналісти оглянули розташування 134 батальйону охорони та обслуговування ОК «Північ» та 5 окремого польового вузла зв’язку. Поспілкувалися з військовими контрактниками та їх командирами.

За словами заступника командира 134 батальйону майора Оріховського, у цій військовій частині служать не лише контрактники, а й військовослужбовці строкової служби. Частина з них вже оцінила переваги військової служби за контрактом та вирішила пов’язати з нею своє майбутнє.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1088 | Теги: Чернігівщина, військомат | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar