17:34 Миколаївський храм – найстарішу дерев'яну церкву Менщини – відбудовують у Пирогові | |
![]() Як вже повідомляв "Чернігівський формат", Миколаївська церква з Городища є унікальним витвором української народної архітектури 18 століття, яким захоплювався ще Стефан Таранушенко, відомий мистецтвознавець, знавець української архітектури і музейник. Багато десятиліть була покинута та перебувала на межі руйнації. Востаннє богослужіння у храмі правилося в 1960-х роках. Потім у ньому зберігали зерно, а згодом церква взагалі стояла пусткою. Вона збудована без жодного цвяха за специфічною технологією. Експерти переконують, що без правильного догляду пам’ятку можна просто втратити назавжди. Фото Юлії Верик | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |