реклама партнерів:
Головна » 2017 » Грудень » 5 » Міський телеканал „Новий Чернігів” з нового року поступово переходитиме на цифровий формат
11:52
Міський телеканал „Новий Чернігів” з нового року поступово переходитиме на цифровий формат
Міський телеканал „Новий Чернігів” з нового року поступово переходитиме на цифровий формат Починаючи з нового року, в Україні триватиме поступове відключення аналогового телебачення. Стратегічним питанням в інформаційній політиці нашого регіону є ліцензування та перехід міського телеканалу на цифрові частоти. Це питання обговорювалося депутатами на засіданні 25-ї сесії Чернігівської міської ради VII скликання, яке відбулося 30 листопада.

Як повідомила генеральний директор комунального підприємства „Телерадіоагентство „Новий Чернігів” Чернігівської міської ради Ольга Капустян, обговорюючи це питання на засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 16 листопада, на 26 році існування міський телеканал переходить на новий етап свого розвитку.

Це пов’язано з тим, що нарешті оголошено конкурс на цифрові частоти і ми маємо проліцензуватися і пройти їх освоєння. Що це означає? По-перше, це певні технічні навантаження, переоснащення та придбання нової техніки. По-друге, це освоєння 24-х годин мовлення замість існуючих 5-ти годин. Також це означає новий контент, нове виробництво і, звичайно, збільшення штату.

Планується, що буде поступове відключення від існуючого аналогового мовлення у період до 2020 року. Крім того, протягом цього часу ми підтримуватимемо існуючий аналоговий канал. Тобто це подвійне навантаження, це дві ефірних сітки. Це абсолютно окрема ефірна станція, ефірна сітка і окрема ефірна програма на 24 години мовлення.

Основне навантаження передбачається на наступний рік. А потім поступове зменшення фінансування і витрат. Але все ж таки ще в 2019 і 2020 році ми передбачаємо по всіх наших даних, котрі ми маємо від КМУ і від нашого регулятора - Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, що раніше 2020 року аналогове повністю не відключиться, - сказала Ольга Капустян. – Якщо відключення буде поступовим, вважається, що регіональні канали будуть відключені останніми, а регіони як наш – прикордонний, тим більше. Тобто ми будемо на останньому етапі відключення від цієї форми мовлення.

Загальний обсяг фінансування Програми, яка розрахована на 3 роки, складає 20,8 млн грн, в тому числі: кошти міського бюджету – 13 млн грн, кошти інших джерел, включаючи власні – 7,8 млн грн.

Бюджетні кошти будуть спрямовані, зокрема, на придбання обладнання для переходу з аналогового тракту на цифровий в середині апаратно-студійного блоку телекомпанії та технічних засобів для доставки сигналу на телевежу (Чернігівську філію концерну РРТ), іншого професійного телевізійного обладнання.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив:
Мери та керівники телекомпаній змінюються, а місто залишається, тому у місті телеканал повинен бути. Зараз вимоги часу і технічні вимоги прогресу диктують нам, що ми повинні переходити на цифрове мовлення. Тому або ми забуваємо про міське телебачення, або ми дотримуємося цих вимог і йдемо в ногу з часом.

Міський голова також висловив сподівання, що телеканал більшу частину витрат все ж таки перекладе на себе, а саме: на статтю рекламних надходжень під час виборчого періоду. Крім того, при переході на цифрове мовлення, при збільшенні аудиторії, місто зможе розраховувати на бюджетування від потужних корпорацій, які фінансують річні свої видатки на різні напрямки, у тому числі, і на рекламу. І, можливо, вони більший відсоток будуть давати на регіональні телеканали, які охоплюють усю область. Так збільшується шанс потенційних замовників реклами.Довідково. Жителі Чернігова мають доступ до 32-ох ефірних (аналогових та цифрових) всеукраїнських та національних телеканалів, 2-х ефірних місцевих телеканалів — „Сівер-центр” і „Новий Чернігів”, 1-го кабельного — „Дитинець”, а також близько десяти загальнонаціональних FM-станцій.

ТРА «Новий Чернігів» спеціалізується на виробництві власного продукту, подачі інформації та експертної думки з перших уст, регіональних новинах, розповсюдженні інформаційних, культурологічних, просвітницьких, розважальних і дитячих програм, ток-шоу у прямому ефірі.

При переході на 24 години мовлення планується більшу частину ефірного часу провести через два інтерактивних багатогодинних проекти — ранковий і вечірній. Крім того, більш широко застосовуватимуться інтерактивні телевізійні технології, спрямовані на створення зворотного зв’язку, вивчення громадської думки щодо тематики програм або проблем регіону. Це й інтерактивне опитування в прямому ефірі, і прямий телефонний зв’язок зі студією під час прямих ефірів, і опитування інтернет-аудиторії через сайт ТРА „Новий Чернігів” www.newch.tv, і живий зв’язок з аудиторією інших регіонів через телемости. А також організація і проведення зустрічей, прес-конференцій в прес-холі компанії з веденням запису у режимі прямого ефіру та online трансляцією на сайті, інших інтернет-платформах телеканалу.

Джерело: прес-служба Чернігівської міської радиКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 752 | Теги: Новий Чернігів, цифра | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar