реклама партнерів:
Головна » 2023 » Жовтень » 25 » Митрополит Епіфаній нагородив підприємця Сергія Коровченка орденом за відбудову історичної церкви в Прилуках
20:56
Митрополит Епіфаній нагородив підприємця Сергія Коровченка орденом за відбудову історичної церкви в Прилуках
Митрополит Епіфаній нагородив підприємця Сергія Коровченка орденом за відбудову історичної церкви в Прилуках Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній, нагородив підприємця та благодійника Сергія Коровченка орденом святого Архистратига Михаїла І ступеня за допомогу у відновленні собору Різдва Богородиці – єдиного православного храму української церкви у Прилуках, а також пам'ятника архітектури національного значення.
Цій події передував перший за 200 років візит голови помісної української православної церкви в Прилуки, де у відновленому храмі митрополит Епіфаній освятив престол та благословив захисників України.
Собор Різдва Пресвятрї Богородиці - це перша з відомих церков у Прилуках, що була збудована ще у 1618 році. Спочатку вона була дерев'яною, наприкінці XVIII століття згоріла, потім у 1815 році була відновлена, вже кам'яною. В останні роки церква була у занедбаному стані.

"Дякую нашому митрополиту та усім, хто долучився, зберіг і відвідує нашу українську церкву. У пам'яті спогади про те, як ми разом з настоятелем Віталієм Юрочко проводили оновлення собору, завдяки якому будівля зараз має ошатний вигляд. Приємно бачити, що храм живе і розвивається", - зазначив Сергій Коровченко.
"З ініціативи Сергія Коровченка старий храм було реставровано, парк, у центрі якого знаходиться собор, облагороджений, на її території поставлені різні скульптурні композиції. Собор Різдва Богородиці – єдина поки що церква ПЦУ в Прилуках та його околицях. А нещодавній візит до міста митрополита Епіфанія – це перший за 200 років візит патріарха до Прилук. Для місцевих жителів це була знакова подія", – розповіла "Апостроф" Владислава Молчанова, чий благодійний фонд також долучився до відновлення храму.

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1981 | Теги: ПЦУ, Сергій Коровченко, благодійництво, Прилуки | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar