реклама партнерів:
Головна » 2017 » Грудень » 25 » У Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася масштабна експозиція «Піднесена до небес»
11:24
У Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася масштабна експозиція «Піднесена до небес»
У Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася масштабна експозиція «Піднесена до небес» 22 грудня до 250-річного ювілею освячення Андріївської церкви у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося урочисте відкриття експозиції легендарних шедеврів інтер’єру Андріївської церкви.

Вперше в одному виставковому просторі зібрані шедеври іконостасу та інтер’єрного живопису, раритетні стародруки, архівні матеріали, галерея портретів постатей, пов’язаних з будівництвом храму та інші артефакти, які розповідають про історію Андріївської церкви.

Виставковий проект ініційований Національним заповідником «Софія Київська». Партнери: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний художній музей України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.

Вітаючи гостей та партнерів виставкового проекту, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська розповіла: «Андріївська церква є візитної карткою не тільки столиці, а й України. Моя найбільша мрія – аби нашу державу в світі впізнавали через пам’ятки. Тому дуже важливо, що ці шедеври отримали друге життя».

Також на виставці вперше представлено відреставровані «Царскі врата» (двері що ведуть у вівтарну частину храму). Виставлено світлини та документи історії перетворення куполів Андріївської церкви (їх відновили, за допомогою архівних матеріалів та креслень архітектора Бартоломео Растреллі), портрети імператриці Єлизавети ІІ та братів Олексія та Кирила Розумовських.

Нагадаємо, що у ХVІІІ столітті на замовлення імператриці Єлизавети ІІ розпочалось будівництво Андріївської церкви. Тоді існувало декілька варіантів проекту, але перевагу віддали італійцеві Бартоломео Растреллі.

Зокрема, будівництво храму закінчилось ще у 1764 році, а освятили перлину українського барокко 19 серпня 1767 року. Відтак, ця дата є відправною для святкування ювілейних дат. Тоді там і почали проводити Богослужіння.

У відкритті експозиції взяли участь і партнери проекту, зокрема генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь. На виставці представлені кілька ікон з фондової збірки чернігівського заповідника.

Виставка «Піднесена до небес» у Софійському соборі триватиме до 12 лютого 2018 року.

Джерело: "Чернігів стародавній"

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 834 | Теги: Софія Київська, ікони, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar