реклама партнерів:
Головна » 2024 » Лютий » 8 » Перейменування: вулиця патріарха Мстислава в Чернігові
19:00
Перейменування: вулиця патріарха Мстислава в Чернігові
Перейменування: вулиця патріарха Мстислава в Чернігові Серед сьогоднішніх перейменувань вулиць у Чернігові є для мене найбільш знакове - замість вулиці партизана Стратілата стала вулиця патріарха Мстислава.
Знакове, бо утверджує українську церкву в українському місті. Патріарх Мстислав Скрипник був точно у Чернігові двічі: перший раз насильно, другий - добровільно. Вперше, коли німці привезли його, як арештанта, і посадили в тюрму, з якої він бачив куполи Катерининської церкви. А зацюпили його за підпільну висвяту у єпископа переяславського української церкви.
А вдруге Патріарх Київський і всієї України Мстислав приїхав у 1990 році, коли обком компартії і РПЦ влаштували визгомітинг проти нього, як племінника Петлюри. Про це йдеться у нашій книзі "Цеглинка для рідного храму".
Тоді ж, через боязнь Патріарха, московити захопили Спаський собор...
Тож вітаю, панове українці: Чернігів став одним з небагатьох міст, де є вулиця Патріарха Мстислава! АКСІОС!

Василь Чепурний

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування ще 24-х вулиць та провулків у Чернігові. Відповідне рішення прийняте на засіданні 37-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання сьогодні, восьмого лютого.Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1783 | Теги: перейменування вулиць, патріарх Мстислав, дерусифікація, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar