реклама партнерів:
Головна » 2022 » Квітень » 17 » Перші післяокупаційні етнографічні надходження
13:32
Перші післяокупаційні етнографічні надходження
Перші післяокупаційні етнографічні надходження Рушники кінця 1920-х – поч. 1930-х.
Клоновець Н.М. та Гавкун О.О., с. Москалі Чернігівський район.
«Ах вони лодирюги кацапські. Хочуть щоб ми на них горбатились...» – схвильовано відреагувала баба Валя, отримавши на своє запитання: «Що оце вони від нас хочуть?» відповідь: «Хочуть щоб Україна була під ними».
Це саме та баба Валя, яка, дотримуючись настанови своєї бабусі «На мир завжди треба давати», завжди привносила свою лепту в загальну справу.
Це саме та баба Валя, яка, проігнорувавши мою пораду на вулицю не потикатись, першою в селі отримала кулеметну чергу над головою.
Це саме та баба Валя, яку ми в окупацію гуртом витягли ледь не з того світу, бо, принципово відмовившись від їжі, вже не спромагалася піднятись із постелі.
Дякуючи Богові і всім небайдужим, баба Валя знову на ногах. А днями я отримав від неї подарунок. Повірте, хоч не той час і не ті обставини, але відмовитись було неможливо. Щоб не образити жінку, довелося його прийняти. Дівочі рушники з посагу їі матері та мачухи.

Юрій Дахно, с. Москалі, ЧернігівщинаКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1285 | Теги: рушники, етнографія, Юрій Дахно, Чернігівщина | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar