реклама партнерів:
Головна » 2017 » Грудень » 11 » Поему «Рубікон» презентували у Чернігові
21:07
Поему «Рубікон» презентували у Чернігові
Поему «Рубікон» презентували у Чернігові Постановку із музичним супроводом виконали під час патріотичної концертної програми в обласному філармонійному центрі. А матері загиблих героїв передали Чернігівському історичному музею капсулу із землею зі Станиці Луганської – місця, де поклали своє життя їхні діти.

«Пройдуть роки, в роках минатимуть століття, сплетінням історичним
час спливе, та тільки пам’ять не зітре з душі народу цю болючу рану…». Це рядки із поеми «Рубікон» чернігівця Юрія Соколова.

Юрій Соколов, поет, громадський активіст: «Присвячена вона всім героям України, які захищають нашу землю, котрі віддали життя, котрі зараз живі».

Поему презентували під час патріотичної концертної програми «Героям-воїнам великої країни – Святої Української землі» в обласному філармонійному центрі. Розпочалася вона з виступу капели бандуристів імені Остапа Вересая. Потім присутнім представили поему «Рубікон». Уривки з твору вже читали на широкий загал, а повністю, з музичним супроводом, — вперше. Втілили постановку в життя її режисер, заслужений артист України Олексій Биш та артистка філармонійного центру, мати загиблого героя Володимира Близнюка Олена Белеванцева.

Олена Белеванцева, мати загиблого героя: «Поема дуже чудова, просто немає слів, я заново пережила свою трагедію, я два місяці тільки й живу з цією поемою».

Музичне оформлення до твору написав поет та композитор Тарас Тарасенко. Робота це, каже, була нелегка, адже тема болюча. І якщо як у поета могли бути якісь професійні зауваження, то як звичайний читач був вражений.

Тарас Тарасенко, композитор та поет:«Сила того патріотизму невичерпного, який в цій поемі є, вона навіть приховує ті неточності, які є – холоста рима чи щось таке. Настільки сильно написано, що навіть не звертаєш уваги».

Син Олени Белеванцевої старший солдат Володимир Близнюк загинув у вересні 2014-го у Станиці Луганській. Нещодавно мати побувала на місці, де загинув її старший син.

Олена Белеванцева, мати загиблого героя:«Через три роки доля мене туди привела. Я привезла з того місця, де він загинув, землю в капсулі, і хочу передати цю пам’ятку, за яку віддали наші хлопці життя, воєнно-історичному музею».

Проект, в основі якого лежить поема «Рубікон», буде продовжуватись, запевняє Юрій Соколов. До патріотичних заходів долучатимуть артистів, музикантів і хореографів.

Джерело: Філія Національної телекомпанії України «Чернігівська регіональна дирекція»Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 612 | Теги: Юрій Соколов, Чернігів, поема Рубікон | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar