реклама партнерів:
Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості - 12 Травня 2015 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2015 » Травень » 12 » Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості
19:16
Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості
Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості За результатами проведених аналізів природного газу, який постачався споживачам Чернігівщини у 2015 році, його калорійність становила від 8 190 ккал/м3 до 8 820 ккал/м3, що свідчить про відповідність вимогам стандартів якості.
В Україні якість природного газу визначається вимогами держстандарту. Зокрема, якість блакитного палива, яке постачається споживачам, регламентується ГОСТом 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения». Документом передбачено, що калорійність газу, тобто, його теплотворна здатність повинна бути не менше 7 600 ккал/м3.
ПАТ «Чернігівгаз» приймає природний газ з магістральних газопроводів від 89 газорозподільних станцій (ГРС), які належать газотранспортним (нафтогазовидобувним) підприємствам, і постачає енергоресурс споживачам Чернігівської області газорозподільними мережами. Згідно протоколів узгодження місць відбору проб, пунктів контролю, видів аналізу, періодичності відбору проб, контролю та передачі якісних показів природного газу мережами газопостачання ПАТ «Чернігівгаз» та газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств таких як ПАТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Укрнафта», визначення фізико-хімічних показників газу проводять представники цих підприємств. Проби, на основі яких визначається якість газу, відбираються на газорозподільних станціях. Представники ПАТ «Чернігівгаз» здійснюють контроль та є присутніми при проведенні відповідних аналізів.
Газотранспортні підприємства щодекади надають ПАТ «Чернігівгаз» в електронному вигляді протокол якості газу за всіма погодженими місцями відбору проб. На основі цих даних формується паспорт фізико-хімічних параметрів за місяць, який затверджується підписами та печатками газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств. Облгаз систематизує отриману інформацію для оприлюднення у ЗМІ, а у разі надходження запиту від споживача, компанія надає завірені копії цих паспортів.
Дізнатися інформацію щодо параметрів якості газу, який транспортувався газорозподільними мережами можна на офіційному сайті ПАТ «Чернігівгаз» у розділі «Інформація для клієнтів» Якість газу. Також паспорти фізико-хімічних показників природного газу щомісяця публікуються в обласній газеті «Деснянка».
Водночас, щоб у споживачів не виникало сумнівів щодо якості природного газу, необхідно привести систему його постачання до європейських стандартів. Тобто, коли споживач оплачує не за використані кубометри газу, а за калорії. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг енергоресурсу, а за якість отриманого товару.

Довідка:
ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить
понад 700 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є майже 347,4 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

Наталія Свириденко, фахівець із зв`язків з громадськістю.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 712 | Теги: Чернігівгаз, природний газ | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar