реклама партнерів:
Про декомунізацію від декомунізатора з Чернігова - 20 Червня 2016 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2016 » Червень » 20 » Про декомунізацію від декомунізатора з Чернігова
09:33
Про декомунізацію від декомунізатора з Чернігова
Про декомунізацію від декомунізатора з Чернігова 13 червня 2016 р. в Чернігівській облдержадміністрації про підсумки виконання законів про декомунізацію виступив на брифінгу Василь ЧЕПУРНИЙ, який з жовтня минулого року до червня цього року працював на посаді радника голови облдержадміністрації з питань декомунізації.

З моменту призначення саме він координував процеси перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників у Чернігівській області. Окрім того, Василь Чепурний скеровував роботу експертної групи при облдержадміністрації. Він почесний голова Чернігівського обласного об’єднання ВГО «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Представляємо основні тези його виступу перед журналістами.

ПРО ЕКОНОМІКУ І ДУХОВНІСТЬ
«З радянських часів нас привчили до думки, що економіка все вирішує, а культура – так, збоку бантік. Он навіть Яворівський розказував, що треба вирішити економічні проблеми – і вирішаться проблеми мови. І це таке каже письменник!

Насправді – все навпаки. Не автомобілі Форда створили Америку. Це Америка з її християнською протестантською етикою створила автомобілі Форда».

ПРО СТАВЛЕННЯ ДО ДЕКОМУНІЗАЦІЇ ОБУРЕНИХ
«А якби доктор Геббельс 50 років після війни проповідував по радіо, а на концертах звучали улюблені мелодії Адольфа Алоїзовича – то як би німці сприйняли денацифікацію?»

ПРО СИМВОЛИ
«Під час прес- конференції під будівлею обласної державної адміністрації мітингував Іван Донець. Демократія дає йому таке право, хоча він її перший противник. Бо це той Донець, який під прапорами партії Наталії Вітренко заблокував вхід до Катерининської церкви у Чернігові, щоб вона не перейшла Київському патріархату. Вітренко і Донець виконали пряму вказівку Москви. Здавалось би, що там – прапор червоний, кому він заважає, подумаєш?! Але тоді ж біля церкви з’явився і прапор Новоросії. Чернігівці це сприйняли як дуркування і путінці через Чернігів не пішли. А Донбас і Крим сприйняли на «ура» і мають тепер війну та окупацію. Ось вам сила символів!»

НОВГОРОД- СІВЕРСЬКИЙ ОПЛОТ ОПОБЛОКУ
«Я впевнений, що міський голова Новгорода- Сіверського Олег Бондаренко свідомо затягує час, тримаючи пам’ятник Лєніна – єдиного в райцентрах області. Мовляв, хоче продати за мільйон. Та на здоров’я – зніми боввана і продавай! Натомість він просто затягує час. Можливо, доведеться звертатися до суду з позовом за пропаганду комуністичної ідеології Новгород- сіверським міським головою. Щоправда, наші суди – найбільш гуманні суди у світі до корупціонерів і ворогів України…»

ПРО ШКОДУВАННЯ ЗА ЧАСОМ
«Декомунізацію треба було зробити 25 років тому і мені, як рухівцю з 1989 року, радісно, що саме мені вдалося завершити те, про що ми говорили тоді. А з іншого боку – сумно, бо якби оце очищення сталося хоча би років 15 тому, то ми вже би жили, як Польща чи країни Прибалтики. Адже без декомунізації не можливий економічний стрибок».

ЩО ДАЛІ?
«А далі – дерусифікація. Власне, й декомунізація була її частиною. Шкода тільки, що до цього підштовхнула війна з Росією. Але ж війна і звільнить нас від колоніальної залежності від Московії, бо тільки вільні люди можуть творити успішну країну».

І НАОСТАНОК
«Дякую голові Чернігівської облдержадміністрації Валерію Кулічу за розуміння цих процесів, голові обласної комісії по декомунізації, першому заступнику голови облдержадміністрації Леоніду Сахневичу, директору департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Андрію Подорвану, Чернігівському міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку та його заступниці Ользі Хоніч – за адміністративно- бюрократичне вирішення всіх питань згаданого процесу. Дякую за спільну роботу членам експертної групи, яку мені довелось координувати.

Окрема подяка представнику Українського інституту національної пам'яті Сергію Бутку, з яким ми щотижня у такій «велелюдній кумпанії» (аж удвох!) проводили наради – планування наших дій. Дякую громадським діячам Сергію Чернякову, Сергію Соломасі та Станіславу Тавлую, з якими ми видали рік тому збірник «Чернігів європейський», де був написаний план дій по перейменуванню вулиць Чернігова – доповідаю: план виконано!

Спасибі і тим, хто заважав, критикував, ображав – ви допомагали не заспокоїтися і відрізнити здоровий глузд від пози.

Місія завершена. Декомунізація триває...»

Олександр Майшев,
«Чернігівський Формат» за матеріалами сайту «Сіверщина»
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 798 | Теги: Василь Чепурний, Чернігівщина, декомунізація | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar