реклама партнерів:
Головна » 2017 » Червень » 1 » Про старовинний вітраж на кооперативному технікумі у Чернігові
13:38
Про старовинний вітраж на кооперативному технікумі у Чернігові
Про старовинний вітраж на кооперативному технікумі у Чернігові Повернемося до теми ремонту вітражного навісу на кооперативному технікумі (колишньому Чернігівському реальному училищі) — пам’ятці містобудування та архітектури місцевого значення.

Як вже повідомлялося у засобах масової інформації, керівництво Чернігівського кооперативного коледжу вирішило замінити скло на покрівельний матеріал коричневого кольору. Проте, ці роботи не були узгоджені із Управлінням містобудування та архітектури Чернігівської ОДА і Управлінням архітектури та містобудування Чернігівської міськради. Відтак, було порушено охоронний договір.
Цей конфлікт обговорено із Ніною Тарапутою (відділ охорони пам’яток Управління містобудування та архітектури ОДА) та Людмилою Шевкопляс (заступник директора Чернігівського кооперативного коледжу). Йшлося про відновлення первісного вигляду старовинного вітражу.
На жаль, кольорових фотографій того часу немає. Є лише чорно-білі. Проте відомо, що вітраж складався із скляних вставок двох кольорів: синього та червоного. Про це розповідає голова обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури Костянтин Ягодовський.
За словами, керівництва кооперативного коледжу старе скло вже давно втрачено, залишилося лише кілька фрагментів. Однією з проблем було те, що взимку крижані бурульки падали з даху на навіс і розбивали скло. Кажуть, що були і випадки, коли скло падало на людей.

Поціновувачі старовини Чернігова наполягають на необхідності відновлення первісного вигляду вітражного навісу. Доцільно звернутися за допомогою і до місцевих майстрів вітражу.

Сергій Черняков, Громадська ініціатива «Збережи старий Чернігів».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 736 | Теги: вітраж, старовина, кооперативний технікум | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar