реклама партнерів:
Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Національному заповіднику «Чернігів стародавній» - 5 Липня 2015 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2015 » Липень » 5 » Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Національному заповіднику «Чернігів стародавній»
07:45
Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Національному заповіднику «Чернігів стародавній»
Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Національному заповіднику «Чернігів стародавній» На виставці, що днями відкрилася в приміщенні Колегіуму (на Валу), представлено 43 ікони із зображенням Пресвятої Богородиці. Узагалі, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» зберігаються понад 900 старовинних ікон, серед яких є унікальні.
Колекція збиралася понад сорок років під час наукових експедицій до різних куточків Сіверського краю. Ікони знаходили інколи в занедбаному стані, їх ставили на облік, реставрували й таким чином зберігали безцінні творіння невідомих майстрів ХVII–XIX століть. Зібрані в колекції ікони дають можливість познайомитися з технікою іконопису всіх районів Чернігівщини.
Кожна ікона, представлена на виставці, має свою історію. Є серед експонатів справжні шедеври іконописної майстерності. Трьом іконам приписують чудотворні властивості. Насамперед, привертають увагу Троїцько-Іллінська, Дом-ницька та Ладинська ікони. Наприклад, «Богородиця Ладинська» написана на полотні, має значні розміри та походить із Ладинського Покровського дівочого монастиря, що розташований біля міста Прилук. Вона датована 1848 роком. В іконі відчувається вплив народної творчості, бо зображення Богородиці з Ісусом Христом на руках має елементи національного одягу, яскраві кольори, декоративність.
Цікавими є також ікони «Покрова Богородиці», «Коронування Пресвятої Діви Марії», «Благовіщення», «Богородиця милування», «Введення до храму», «Свята Родина» та інші. Майже всі ікони анонімні, тобто автор не ставив своє прізвище, але одна з них, написана монахинею Пелагеєю, залишила пам’ять про іконописця.
Заповідник відстоює науковий підхід до реставрування ікон і наполягає на тому, що головною вимогою до реставраторів повинна бути автентичність. Інколи, і це можна побачити на іконах, під шаром фарби є перше зображення, на яке нанесені нові образи.
Реставратори залишають ці зразки старого письма і реставрують дуже прискіпливо, шар за шаром. За словами Сергія Чернякова, вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», чернігівська ікона дуже самобутня, і інтерес до неї величезний. Відкриття виставки — це перший крок до знайомства з колекцією заповідника «Чернігів стародавній», і вже найближчим часом чернігівці та гості міста матимуть змогу познайомитися з іншими експонатами великої колекції ікон.

Марта ЄЛІСЄЄВА, Чернігівські відомості
Фото Володимир Коваля.

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1189 | Теги: виставка, Чернігів стародавній, чудотворні ікони | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar