14:42 Шості "Розумовські зустрічі" в Чернігові | |
![]() Захід організований Сіверським центром післядипломної освіти спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Фонду Ганса Зайделя, сприяння Чернігівської облдержадміністрації та обласної ради. Нинішнє зібрання, окрім традиційної зустрічі фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування, включає також звітне засідання за результатами реалізації проекту «Сталий розвиток ОТГ, селищ, малих міст Чернігівської області» та засідання Координаційної ради Національної академії з надання методичної допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. Таким чином цьогорічна конференція є найбільш представницькою за весь період проведення. «Головна мета нашого зібрання – щоб ідеї, які народжуватимуться під час конференції, розкриватимуть історичне минуле та майбутнє держави, а участь в ній великого кола інтелектуалів дозволить проводити реформи на дійсно високому професійному рівні», – зазначила заступник керівника апарату облдержадміністрації Ірина Соломаха. «Проведення “Розумовських зустрічей” вже в шостий раз свідчить про здобуттями ними визнання серед інших подібних заходів в Україні та говорить про певну їхню стабільність в наш турбулентний час. Це і коло організаторів, і наявність трьох майданчиків для обговорень, результати яких матимуть прикладне значення», – підкреслив радник голови обласної ради Дмитро Никоненко. Учасників конференції привітав перший заступник голови Нацдержслужби Володимир Купрій: «Саме таких заходів, як сьогоднішня конференція, дуже бракує зараз. Бо саме вони дають можливість та простір для організації професійних дискусій з найбільш проблемних питань». Керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова і Румунії Даніель Зайберлінг звернув увагу присутніх на широке тематичне охоплення конференції та зауважив, що зустріч за «круглим столом» людей з різними поглядами сприятиме появі нових цікавих ідей та рішень. «Немає країни з розвинутою економікою, але з бідними громадами. «Зверху» створюється лише певна правова рамка, а економіка народжується на місцях. Нам необхідно звернути увагу на країни, які створили успішні моделі, певні правила гри, чим забезпечили свій сталий розвиток та комфортні умови для своїх громадян. Важливе значення в цьому випадку має здобуття практичних знань», – наголосив голова правління ГО «Інститут врядування» Анатолій Чемерис. Під час роботи пленарного та секційних засідань керівники місцевого самоврядування, науковці, викладачі та громадські діячі з Чернігівщини, інших областей України проводили історичні паралелі щодо процесів становлення інституцій державної влади та місцевого самоврядування на сучасному етапі з подіями сторічної давнини і аж до витоків державності на українських землях загалом. Нинішній досвід формування об’єднаних територіальних громад, попри суперечливість цих процесів, показав, що іншого шляху в України вже немає. А думки учасників з Польщі та Німеччини, презентація кращих практик зарубіжних країн та перших здобутків в царині місцевого самоврядування на Чернігівщині ще раз засвідчують той факт, що громади, які самостійно розвиваються, формують успішність держави загалом. А локальні досягнення та успіхи мають бути вмонтовані в загальну картину позитивного розвитку держави. Конференція продовжиться наступного дня під час відвідин та ознайомлення з роботою Батуринської територіальної громади, а її матеріали увійдуть до п’ятого номера збірника наукових праць «Розумовські зустрічі». | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |