реклама партнерів:
Головна » 2021 » Жовтень » 5 » У Чернігові проведено 4-е засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій
11:52
У Чернігові проведено 4-е засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій
У Чернігові проведено 4-е засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій 1 жовтня в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації відбулося четверте засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій у Чернігівській області.
«На жаль, через об’єктивні обставини – карантин, нам повільно надходили на розгляд справи на осіб з архівів, які маємо розглянути. Саме тому сьогодні аналізуємо документи і приймемо рішення тільки щодо п’ятьох осіб. Попереду ще багато роботи», — зауважила Олена Герасименко, голова комісії, кандидат історичних наук.
Регіональна комісія здійснила попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти п’яти осіб: Кобця В. П., Коваленка Г. А., Медведя П. М., Москаленка К. Г., Сартисон Л. Х.
«Нам необхідно визначати чи підлягає та чи інша особа реабілітації з принципів і вимог, які визначено в законодавстві. Необхідно врахувати, чи приймала безпосередню участь у політиці державного терору комуністичного або нацистського тоталітарних режимів та чи інша людина», — зауважив Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
За результатами розгляду прийнято рішення про надання Національній комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання (відмови у визнанні) осіб реабілітованими або потерпілими від репресій.
«Остаточне рішення стосовно осіб, справи яких розглянуті на засіданнях регіональної комісії, приймає саме Національна комісія з реабілітації. Тому ми і НЕ оприлюднюємо свої рішення», — вкотре нагадала Олена Потапенко, секретар комісії.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1585 | Теги: Чернігів, реабілітація, політичні репресії | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar