реклама партнерів:
Головна » 2016 » Травень » 2 » У Києві відкрили виставку чернігівських ікон XIX століття
20:37
У Києві відкрили виставку чернігівських ікон XIX століття
У Києві відкрили виставку чернігівських ікон XIX століття Національний музей історії України презентував унікальну виставку народних ікон «Неба жителі». У ній представлені ікони чернігівських народних майстрів XIX століття. Більшість написані непрофесійними художниками, виконані в «наївній» манері. На старовинних образах щиро та лагідно зображенні лики святих. Тогочасний іконопис свідчить, що наші предки свято берегли традиції народу.

На виставці представлено близько 50 безцінних ікон, які зберігаються у фондах Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній», НЦНК «Музею Івана Гончара», Національного музею історії України і Національного музею народної архітектури та побуту України.

За словами організаторів виставки, чернігівські ікони – це самобутнє явище, в кожній із них закладена душа майстра та любов до світу.

Ікони різні за стилем і мають колоритні орнаменти. Визначити їх авторство неможливо, бо це тврои присвячені Богу, тому художники не підписували свої імена. Напередодні свята музей відібрав великодні сюжети, такі як «В'їзд Господа Ісуса до Єрусалиму» та «Воскресіння Господнє».

Організатори вирішили представити по декілька образів святого Миколая, Варвари, Ісуса Христа, аби відвідувачі могли побачили, наскільки відрізняється стиль кожного майстра.

На іконах також зображені Юрій-Змієборець, Святий Чернігівський Феодосій Углицький, Юрій Побєдоносець, Архістратиг Михаїл – покровитель Києва, оздоблений синіми та червоними барвами, які означають, що він воїн небесний.

«Чернігівський регіон крізь призму народного іконопису демонструє свою духовність. Тому не можна ділити цих художників на професійних і непрофесійних, бо всі вони – народні майстри», − каже мистецтвознавець та дослідник сакрального мистецтва Дмитро Степовик.

Недарма свого часу архієпископ Лазар Баранович називав Чернігів духовною столицею України. І експозиція музейного проекту «Неба жителі» підтверджує це.

Оксана Бруско, Культура







Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1206 | Теги: ікони, Юрій Соболь, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar