реклама партнерів:
Головна » 2017 » Грудень » 6 » У Любечі хочуть знищити музей
21:06
У Любечі хочуть знищити музей
У Любечі хочуть знищити музей 4 лютого у приміщенні культурно-мистецького центру «Інтермеццо» відбулася прес-конференція «Врятуємо любецький музей» за участю музейників, науковців, істориків, представників громадських організацій та журналістів.
За підсумками прес-конференції підготовлено та надіслано звернення до голови Чернігівської обласної ради Вдовенка Ігоря Станіславовича, постійних комісій облради та Любецької ОТГ.

Надіслав звернення щодо «Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» і Інститут археології НАН України.
«Археологічна спільнота високо цінує історичне значення Любеча, відомого за літописними згадками та завдяки тривалим історико-археологічним дослідженням. Він має значний науковий потенціал.
Колекція «Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» вже містить багато археологічних матеріалів, отриманих завдяки багаторічним розкопкам Любеча, започаткованим ще академіком Б.О. Рибаковим. Нові знахідки постійно здобуваються завдяки роботі Любецької археологічної експедиції Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (кер. доц. Веремейчик О. М.), у тому числі і на Кам’яниці Павла Полуботка та Ближній печері св. Антонія. Наукові дослідження стали підставою для реконструкцій зазначених пам’яток. На базі «Древнього Любеча» регулярно проводяться міжнародні наукові конференції.
Важливим кроком у розвитку музейного комплексу стала його участь у глобальному міжнародному проекті з транскордонного співробітництва «Білорусь – Україна» (реалізується EaPTC коштом Європейського Союзу). Мета цього проекту – об’єднати музеї регіону туристичними маршрутами та створити спільний музейний кластер. Серед іншого, музей має отримати сучасне фондосховище із можливістю експонувати найцікавіші знахідки (зал-фондосховище), що має стати туристичною родзинкою. Такий проект став би позитивним стимулом і для зацікавлених туристів, і для самої громади Любеча. Прикладом служить успішно реалізований музейний проект в Батурині (Національний історико-культурноий заповідник «Гетьманська столиця»).
Проте, громадськість глибоко стривожена звісткою, що новообраний голова Любецької ОТГ поставив питання про передачу музейного приміщення (відремонтованого за рахунок спонсорських коштів, спрямованих саме на створення музею) «для адміністративних послуг». Такий намір порушує Закон України «Про музеї та музейну справу».
Інститут археології НАН України висловлює занепокоєння ситуацією, що склалася довкола «Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», і яка ставить під загрозу реалізацію транскордонного проекту фінансованого Європейським Союзом. Не визначеним залишається також подальше функціонування музейного комплексу та історико-культурної зони, що входить до «Древнього Любеча».
Зважаючи на все вищевикладене Інститут археології НАН України просить звернути увагу на цю тривожну ситуацію та сприяти збереженню у всій повноті «Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», зважаючи на його науковий, культурний та туристичний потенціал і значення для культурної спадщини нашої держави.
Про ситуацію з «Древнім Любечем» буде проінформовано Адміністрацію Президента України та Міністерство культури України».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 842 | Теги: музей, звернення, Любеч | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar