реклама партнерів:
Головна » 2016 » Липень » 30 » У Менському районі розібрано дерев'яну церкву ХVІІІ століття
22:13
У Менському районі розібрано дерев'яну церкву ХVІІІ століття
У Менському районі розібрано дерев'яну церкву ХVІІІ століття Як щойно повідомив голова Менського відділення Чернігівського земляцтва в Києві, письменник, етнолог, викладач Київського університету імені М.Драгоманова Микола Ткач, у селі Городище Менського району розібрано пам'ятку національного значення - дерев'яну церкву 1763 року.

Зроблено це нібито для перевезення її у музей під відкритим небом у Пирогово. Але, як повідомив Микола Ткач, там нічого про це не знають.

Ініціатором руйнування церкви начебто є багатий чоловік Довгий - чи то нардеп, чи його батько.

Церква була збудована у 1763 році, церква соснова. У 1888 році вона була капітально відремонтована, тоді ж було добудовано південний і північний рукави. За типом плану церква тризрубна, триверха, складається з чотирикутного бабинця, восьмигранної центральної дільниці та шестигранного вівтаря і належить до поширеного на Лівобережжі типу пам'яток. Про дерев'яний тризубоподібний Миколаївський храм був знятий документальний фільм телеканалу «Глас», де детально показано зовнішній та внутрішній вигляд цієї церкви.

Церква пов'язана з родиною видатних українців Кістяківських - там 20 років служив один із них, там є дві родові могили, на які приїздили родичі з США.

У селі діє парафія УПЦ Московського патріархату, яка служить в іншому храмі, а цей храм московська церква зберігати не хоче. Миколаївська церква розібрана і лежить у селі бездоглядно. Зібрати її можна знов, відреставрувавши!

Треба зупинити свавілля довгих і коротких руйначів національної пам'яті - унікальний храм має служити людям там, де він збудований!

Вимагаємо негайної реакції правоохоронних органів!

Василь ЧЕПУРНИЙ, почесний голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, в.о. голови обласної організації Народного РухуКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 875 | Теги: церква, Менщина, прокуратура | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar