реклама партнерів:
Головна » 2015 » Липень » 21 » Укрпошта здійснить випуск художнього конверта з Катерининською церквою
19:55
Укрпошта здійснить випуск художнього конверта з Катерининською церквою
Укрпошта здійснить випуск художнього конверта з Катерининською церквою Цього року визначній пам’ятці архітектури козацької доби — Катерининській церкві виповнюється 300 років від дня освячення. З нагоди ювілею храму в області планується проведення різноманітних заходів, зокрема, урочисті збори, Міжнародна наукова конференція «Бароко в архітектурі Чернігівщини», виготовлення друкованої продукції.
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» звернувся до керівництва Чернігівської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» з проханням виготовити конверт із зображенням Катерининської церкви.
16 липня 2015 року відбулося засідання Редакційно-художньої ради з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток в Україні (Рада), під головуванням в. о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» І. В. Ткачука.
Затверджено ескізи марок, конвертів, штемпелів спецпогашення, передбачених тематичними планами на 2015 рік, та прийнято ряд рішень щодо додаткових випусків поштової продукції та проведення додаткових спеціальних погашень в 2015-2016 рр. Зокрема, планується здійснити в 2015 році випуск немаркованого художнього конверта, присвяченого 300-річчю освячення Катерининської церкви, м. Чернігів.

Довідка
Катерининська церква ХVІІІ ст. є об’єктом культурної спадщини національного значення (охор. № 816), занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та належить до державної власності, перебуває на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Храм споруджений на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням чернігівського полковника, наказного гетьмана Якова Лизогуба. Церква освячена в 1715 р. чернігівським архієпископом Антонієм Стаховським на честь святої Катерини.
Катерининська церква неодноразово руйнувалась, але значних перебудов не зазнала. Це найвизначніша в Україні пам’ятка стилю українського (козацького) відродження ХVІІ—ХVІІІ ст., що збереглася в автентичному вигляді, справила вирішальний вплив на розвиток української церковної архітектури ХVІІІ ст. й досі відіграє роль містобудівної домінанти історичного середмістя Чернігова.
У 2006 році Катерининську церкву передано у безоплатне користування Козацькій православній громаді храму Св. Вмч. Катерини м. Чернігова УПЦ Київського патріархату.
Парафіяни церкви активно підтримали Євромайдан 2013 року, Революцію Гідності 2014 року та волонтерський рух з допомоги відродження української армії. За українськими традиціями та старовинним козацьким звичаєм у кафедральному соборі св. вмч. Катерини відспівують воїнів-земляків, які загинули в ході проведення АТО за незалежність та цілісність України.

Джерело: «Чернігів стародавній».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 837 | Теги: Катерининська церква, конверт, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar