реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 19 » Унікальний музей енергетики - перший і єдиний на Чернігівщині
08:56
Унікальний музей енергетики - перший і єдиний на Чернігівщині
Унікальний музей енергетики - перший і єдиний на Чернігівщині Понад 100 експонатів, найстарішому з яких понад 110 років, фотохроніки різних періодів, документальні матеріали – в унікальному Музеї енергетики представлена вся історія розвитку енергетичної галузі на Чернігівщині. Культурно-історичний центр розташований на території Седнівської гідроелектростанції. Побудована в 50-х роках минулого століття, вона працює і до сьогодні, інформує Chernihiv Oblenergo

Музей символічно відкрили в день професійного свята енергетиків - 22 грудня 2015 року. Тепер, завдяки працівникам та ветеранам енергопостачального підприємства, які доклали зусиль до створення Музею, збирали цікаві експонати, його відвідувачі мають можливість поглибити свої знання з історії розвитку галузі області та України в цілому.
Музейні експонати згруповані за історичними періодами і присвячені основним віхам розвитку чернігівської енергетики: починаючи від пуску першої електростанції у Чернігові, будівництва перших ЛЕП та підстанцій, періоду масової електрифікації та закінчуючи подіями розвитку енергетичного комплексу XXI століття. Експозиція наповнена особистими речами ветеранів галузі, енергетиків-фронтовиків, історично цікавими зразками енергообладнання. Відвідувачі можуть побачити, як виглядали ізолятори у 1911 році та якими були електролічильники у 1932. Від перших ліхтарів до сучасних трансформаторів – музей об’єднує здобутки різних часів і поколінь.
Музей енергетики став родзинкою туристичної перлини Чернігівщини, який приваблює і місцевих жителів, і гостей з інших регіонів України.
Ще на урочистому відкритті Музею енергетики залишили послання нащадкам, заклавши «капсулу пам’яті». Ідея виникла, коли під час збору матеріалів для музею згадали, як аналогічне послання знайшли у ході земляних робіт у 1977 році. Лист у «скляному конверті» пролежав у землі п’ятдесят років. Новий чекатиме на своїх читачів трохи менше. Майбутні енергетики Чернігівщини відкриють послання 22 грудня 2051, коли будівлі виповниться 100 років.

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 956 | Теги: Седнів, музей, енергетика | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar