реклама партнерів:
Головна » 2016 » Липень » 4 » Відбулось засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища
18:00
Відбулось засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища
Відбулось засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища 4 липня у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова.

Серед питань порядку денного комісія розглянула пропозиції щодо періодів історії України, які необхідно увіковічити, замість зображень на двох стелах, що відображають події громадянської війни та знаходяться у складі пам’ятки історії місцевого значення – Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата, розташованої по вул. Толстого (Болдина гора).

Як відомо, дві стели комплексу на Болдиній горі у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мають бути демонтовані.

Представники патріотичної громадськості, які були присутні на засіданні комісії, висунули вимоги як скоріше виконати Закон та передати ці барельєфи до історичного музею після їх демонтажу.

Члени комісії були єдині в думці, що стели, які прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом, мають бути замінені на барельєфи українського змісту.

Зокрема, висловлювались пропозиції доповнити композицію періодами української історії доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.

Передбачається оголошення конкурсу щодо встановлення 2-х барельєфів або повністю нової композиції.

Крім того, комісія розглянула пропозиції юридичних та фізичних осіб щодо встановлення меморіальних дошок загиблим учасникам антитерористичної операції на сході України та воїнам-афганцям.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 5 травня 2016 року затверджено Положення про порядок встановлення меморіальних та анотаційних дошок у місті Чернігові. Згідно з цим рішенням, клопотання про встановлення меморіальних, анотаційних дошок розглядаються комісією з питань топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища міста Чернігова за поданням управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Так, комісія, заслухавши відповідну інформацію управління культури, рекомендувала встановити анотаційні дошки:

Жабинському Дмитру Івановичу – Герою Радянського Союзу, майору, льотчику-штурмовику.

Міхнюку Олегу Івановичу – учаснику бойових дій у Республіці Афганістан, заступник голови УСВА, учаснику Революції Гідності, добровольцю батальйону «Айдар», який загинув у 2014 році в зоні АТО на Луганщині.

Випускникам залізничного ліцею, які загинули у зоні АТО :

Пирогу Миколі Петровичу, Парубцю Сергію Сергійовичу, Будьку Олександру Анатолійовичу, Нагорному Сергію Михайловичу, Руднику Артему Юрійовичу, Орленку Віктору Миколайовичу, Бойку Валентину Анатолійовичу, Пакалову Олегу Михайловичу, Харитонову Сергію Миколайовичу.

Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, які загинули у зоні АТО:

Харитонову Сергію Миколайовичу, ЛободіВадиму Михайловичу, Полегеньку Дмитру Павловичу.

Загиблим учасникам АТО: старшому прапорщику Державної прикордонної служби України Нешку Ігорю Володимировичу, випускнику школи № 34 Кравченку Євгену Анатолійовичу.

Це питання комісія рекомендуватиме на погодження виконавчого комітету міської ради.

Також, комісія розглянула пропозиції щодо можливості уніфікації меморіальних та анотаційних дошок (форма, зовнішнє оздоблення, матеріал), зокрема, розміщення на анотаційних дошках спеціального коду (qr-cod) для зчитування мобільними пристроями, щоб отримати більш детальну інформацію про особу, на честь якої встановлено дошку.

Прес-служба Чернігівської міської радиКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 757 | Теги: декомунізація, перейменування вулиць, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar