реклама партнерів:
Головна » 2016 » May » 11 » Запрошуємо на виставку «Японія – Україна: традиції культури»
06:32
Запрошуємо на виставку «Японія – Україна: традиції культури»
Запрошуємо на виставку «Японія – Україна: традиції культури» 12 травня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкриються дві оригінальні експозиції.
Перша — запрошує чернігівців поринути в атмосферу чарівної і загадкової Японії.
На виставці представлені родові емблеми японських родин — мон, камон — це картинки, вписані в уявне коло, зміст яких різноманітний. У кожного із відвідувачів з’явиться можливість ознайомитися з японською каліграфією. Звісно, більшість з нас не вміють читати ієрогліфи, тому значною мірою покладемося на візуальне сприйняття і уявимо, або відчуємо, що автор заклав у свою роботу. У мініатюрі можна подивитися архітектуру буддистських монастирів та святилищ Японії, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО.
Центральне місце на виставці займають ляльки. Вважається, що їх такої кількості, як в Японії немає ніде в світі. Недаремно цю державу називають «Країною 10000 ляльок».
В експозиції є ляльки, що призначені для свят на День дівчаток (3 березня) і День хлопчиків (5 травня). Також тут представлені обладунки самурая в мініатюрі, сувенірні ракетки, фігурне зображення кота, що приносить удачу, та багато іншого.

Виставка організована Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» спільно з Японсько-Українським центром.

В іншій експозиції — українська авторська лялька. Її презентує талановита майстриня з Корюківки Марина Шикалова.
У колекції народної майстрині понад сто ляльок. Усі вони різні, але мають і спільне. Вони не просто милуються перед глядачами: кожна з них проживає своє життя, генерує певні емоції. Лише людина з багатим внутрішнім світом і тонким відчуттям прекрасного може творити такі шедеври. Звісно, багато ляльок родом з дитинства, але немало персонажів і з дорослого життя, є декілька прототипів реальних людей. Такі ляльки майстриня виготовляє на замовлення за наданими фотографіями.
Варто відзначити високий професіоналізм кожної роботи, кожного творіння рук Марини Шикалової. Вона втілила у життя кілька сотень своїх мрій і фантазій, створивши таку красу і казку, що словами не передати. Це треба просто побачити!

Джерело: «Чернігів стародавній».

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 907 | Теги: Марина Шикалова, Японія-Україна, лялька | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar