реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 10 » 10 грудня. Ікони Божої Матері «Знамення»
11:20
10 грудня. Ікони Божої Матері «Знамення»
10 грудня. Ікони Божої Матері «Знамення» Сьогодні ікони Божої Матері «Знамення», а також преподобного Романа, відлюдника Антіохійського.
З вельми юних літ майбутній святий обрав собі чернечий шлях. З міста він перебрався в сувору пустелю й там проводив життя у молитвах і пості. Вживав лише воду й скоринку черствого хліба, а під грубою волосяницею носив важкі залізні вериги. Молитва святого була надзвичайно сильною: він зцілював хворих і виганяв бісів, але найбільше допомагав жінкам, котрі не могли завагітніти. Саме цьому святому ще донедавна молилися всі, хто сподівався народити дитя.

О цій порі, коли день надзвичайно короткий, а ніч – довга, активізувались відьми та чаклуни. Принаймні, так вірили в давнину. Відьмаки у нас були більш рідкісним явищем (вони зазвичай займалися контролем відьом на шабашах), а от відьом було скільки завгодно й різного віку. Спеціалізувалися вони переважно на відбиранні молока у корів та різних дрібних капостях. Прикметно, що українці толерантніше ставилися до відьом ніж у Європі, де за часів середньовіччя було знищено величезну кількість людей, здебільшого жінок, яких запідозрили в чаклунстві. Між іншим, Лівобережжя виявилося більш лояльним до відьом. Топили переважно на Правобережжі, а в Центральній Україні жінок били й чинили моральний тиск. Західна Україна здавна славилася знахарями. Гори і ліс давали людині велику силу.

Якщо цього дня хмарно – перша половина липня буде дощовою. Коли ж сонячно і морозно – спекотною. У лосів о цій порі відпадали роги.

З іменинами вітайте Якова, Романа, Всеволода, Андрія, Миколу, Домну.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 555 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar