реклама партнерів:
Головна » 2019 » Лютий » 13 » 13 лютого. Народний календар
09:49
13 лютого. Народний календар
13 лютого. Народний календар Сьогодні церква згадує святителя Микиту, затворника Печерського, а також мучеників безсрібників Кіра та Іоанна. Кір народився і виріс у місті Александрії, був відомим лікарем. Чоловік сповідував християнство і лікував усіх безкоштовно, до того ж, не тільки фізичні немочі, але й душевні, які зазвичай передують фізичним. Багатьох язичників Кір навернув до Христа. Під час гонінь на християн за правління Діоклетіана, святий змушений був залишити місто й перебратися в сувору Аравійську пустелю. Там він прийняв чернецтво, але продовжував лікувати хворих. Слава про святого лікаря розійшлася по всьому краю. Якось про нього почув воїн Іоанн, котрий захотів познайомитися з Кіром. Для того він спочатку прибув у Єрусалим, а потім – в Аравійську пустелю. Знайшовши святого Кіра, Іоанн став його учнем і послідовником. Потім вони разом поспішили на допомогу християнці Афанасії, яку разом із трьома малолітніми доньками схопили римляни. Втім, визволити жінку з дітьми їм не вдалося – вони всі стали християнськими мучениками.

На Микити українські селяни не святкували, чекали Стрітення – останнього великого свята зими, своєрідного пограниччя між зимою і весною. А ще казали: «Хоч лютий і додає до весни охоти, але ти взувай ще добрі чоботи».

Іменинники сьогодні Микита, Віктор, Євдоксія.

За матеріалами: Укрінформ
Фото Сергія Чернякова, "Чернігівський формат".Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 165 | Теги: 13 лютого, народний календар, прикмети | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar