реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 15 » 15 грудня. Церква вшановує преподобного Афанасія, затворника Печерського
11:30
15 грудня. Церква вшановує преподобного Афанасія, затворника Печерського
15 грудня. Церква вшановує преподобного Афанасія, затворника Печерського Сьогодні преподобного Афанасія, затворника Печерського. Афанасій жив у ХІІ столітті й був ченцем Київського Печерського монастиря.
Він мав слабке здоров’я, довго й важко хворів. Коли він помер, братія монастиря підготувала його до погребіння. На третій день ігумен та інші ченці пішли хоронити Афанасія, але побачили, що той сидить у домовині й плаче. Всі присутні спочатку дуже здивувалися, а потім запитали, в чому причина його сліз і розпачу, на що монах відповів: «Спасайтеся, браття, поки живі та моліться до Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та всіх святих, бо потім пізно буде… Більше ні про що не питайте…» Після цього він замовк і 12 років провів у затворі – самітником у печері. Вживав святий лише хліб і воду. Перед своєю другою кончиною він зібрав братію монастиря, попрощався з ними, повторив сказані колись слова і мирно відійшов до Господа. Його поховали в Антонієвій печері, а невдовзі канонізували. Святий неодноразово допомагав під час хвороб ченцям і всім тим, хто до нього звертався. Моляться йому й нині.

Сильний сніг цього дня був ознакою гожого червня і того, що трави будуть високими і соковитими. Відсутність снігу нині свідчить про глобальне потепління.

Іменинники сьогодні Афанасій, Іван, Андрій, Павло, Антоніна, Маргарита, Тамара, Марія.

За матеріалами "Чернігівського формату"Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 461 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar