реклама партнерів:
Головна » 2019 » Лютий » 16 » 16 лютого. За народним календарем Симеона і Ганни
12:35
16 лютого. За народним календарем Симеона і Ганни
16 лютого. За народним календарем Симеона і Ганни Наступного дня після свята Стрітення Церква вшановує двох старозаповітних праведників – Симеона Богоприїмця і Анну пророчицю, які власне й зустрічали маленького Ісуса в Єрусалимському храмі.
Анна була благочестивою вдовою, а Симеон –ученим, чоловіком праведного життя і теж мешкав в Єрусалимі. Якось він перекладав книгу пророка Ісайї й дещо засумнівався в словах, що «діва… народить сина». «Як це може діва народити? Правильніше – жінка…», - міркував про себе Симеон, але йому явився ангел й сказав, що Симеон не помре доти, допоки своїми очима не побачить Спасителя, народженого Дівою Марією. Щоправда, у Євангелії подібних подробиць немає. Власне після того, як старець Симеон прийняв на руки Ісуса, зустрівся з Ним, він міг вже й померти. «Нині відпускаєш раба твого з миром…» Досить цікавим є тут оце «відпускаєш»: Господь «відпускає» Симеона з життя як працівника, котрий виконав працю, сповнив покладений на нього обов’язок. В християнській історії Симеон перший, хто йде у смерть (ще не переможену Воскресінням), вже пізнавши Христа. Він – перша людина, котра помирає з образом Христа, котрого він бачив на власні очі, взявши на руки і благословивши на початку Його земного життя. Наприкінці цього життя - інший, але теж перший: розсудливий розбійник, розкаявшись і визнавши царське достоїнство розіп’ятого поруч Христа – першим увійде з Ним до раю… У Еліота є чудові (можна сказати видатні) вірші «Пісня Симеона»: «Господи, римські гіацинти квітнуть-палахкотять у горщиках і зимове сонце, розгоряючись, повзе по зимових нагір’ях; затята ж пора року загостювала у нас. Життя моє легке в очікуванні смертного вітру, наче пір’їна на долоні біля очей. Пил, кружляючи в промені, і пам’ять по закутках темних чатують, коли прохолодний вітер, смертна година понесе їх на землю померлих…»

Цей день називали Хранителем немовлят. До Симеона й Анни молилися про здоров’я всіх новонароджених. Існувала ще одна назва цього дня: Починки. Відсьогодні селяни починали ретельно готуватися до весняних посівних робіт. Лагодили сільськогосподарський інвентар: вози, борони. Спостерігали за погодою: якщо падав великий лапатий сніг – на мокре й дощове літо.

Іменинники сьогодні Семен, Анна, Микола.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 627 | Теги: прикмети, народний календар, 16 лютого | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar