реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 17 » 17 серпня. На Явдохи сіно було вже скошено, збирали останні огірки...
09:10
17 серпня. На Явдохи сіно було вже скошено, збирали останні огірки...
17 серпня. На Явдохи сіно було вже скошено, збирали останні огірки... Спливає поволі серпанковий серпень, і нині вже преподобномучениці Євдокії, яку в народі називали Явдохою-Сіногнійкою. Зазвичай, на Явдохи сіно було вже скошено, але його треба було ще заховати – чи то в клуню, чи то на горище. Селяни поспішали впоратися до Явдохи, адже о цій порі могло серйозно задощити, а сіно підгнити. А ще на Явдохи збирали останні огірки і пізню лісову малину.

“На березі першими зажовтіли верхні листочки — зима буде ранньою, нижні — пізньою, а коли жовтіють рівномірно — середньою”, “Журавлі відлетіли на південь в середині серпня — на ранню зиму”.

А ще сьогодні Всесвітній день безпритульних тварин. Відомо, що вперше закони про захист тварин з’явилися у Великобританії в 1822 році. Нині найгуманніше законодавство щодо тварин існує в Австрії. До речі, один із найбільш прогресивних законів щодо захисту тварин був ухвалений у 1939 році в нацистській Німеччині. В ньому йшлося, що “в новому Рейху немає найменшого місця для жорстокості щодо тварин”. Щоправда, любов до тварин не завадила нацистам масово знищувати людей... В Україні безпритульним тваринам ведеться не надто добре. Відсутність притулків для тварин, програм зі стерилізації, а також безвідповідальність, яка дозволяє “царю природи” кидати “братів менших” напризволяще — проблема українського суспільства і свідчення його — суспільства — вельми невтішного стану.

Іменинники сьогодні Іван, Михайло, Семен, Дмитро, Євдокія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 914 | Теги: церковний календар, народні прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar