реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 18 » 18 серпня. Церква згадує праведну Нонну, матір святителя Григорія Богослова
07:30
18 серпня. Церква згадує праведну Нонну, матір святителя Григорія Богослова
18 серпня. Церква згадує праведну Нонну, матір святителя Григорія Богослова Цього дня Церква згадує праведну Нонну, матір святителя Григорія Богослова.
П’ятьох членів її сім’ї було канонізовано. Чоловік Нонни був дуже багатою людиною, великим землевласником, але затятим язичником. Жінка-християнка дуже від того потерпала. Втім, вона не впала у відчай, не зневірилася, натомість ревно молилась до Господа, благаючи про навернення чоловіка до істинної віри. Як кажуть, крапля по краплі і камінь довбає, так само і молитви благочестивої жінки були почуті й невдовзі чоловік Нонни увірував у Спасителя. Згодом він стане єпископом Назіанським і висвятить власного сина Григорія у сан пресвітера. Праведна Нонна прожила довге насичене життя й померла в 374 році за чотири роки до поширення аріанської єресі. Саме тоді її сина Григорія оберуть патріархом Константинопольським, а згодом він буде названий Церквою «Вселенським учителем». Він залишив дуже теплі спогади про матір.

“Зі ставка пахне свіжою рибою — цього самого дня піде дощ”, “Багато мурашок — готуйте на гриби козубок”, “Кроти вилазять з під-землі перед дощем”.

Іменинники сьогодні Нонна, Євдокія, Дарина, Марія, Іван.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 760 | Теги: церковний календар, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar