реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 19 » 19 березня. Ченстоховської ікони Богородиці
15:21
19 березня. Ченстоховської ікони Богородиці
19 березня. Ченстоховської ікони Богородиці Сьогодні Церква вшановує Ченстоховську ікону Божої Матері. Цей образ є не тільки головною святинею Польщі, але й чи не всієї Центральної Європи. За переказами, авторство ікони належить євангелістові Луці, а через темний лик її називають ще «Чорною Мадонною». Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Ґура, розташованому в польському місті Ченстохова. Ченстоховська ікона згадується в піснях українських лірників.

У Богородиці Ченстоховської просять допомоги в різних життєвих складних ситуаціях, зціленні від хвороб. Митці звертаються до неї за натхненням. Цікаво, що чудотворна ікона «Цариця Карпат», що знаходиться у Гошівському монастирі є копією Ченстоховської ікони.

А ще цього дня мученика Костянтина. Якщо цього дня чути стукіт дятла – найближчі тижні буде холодно, а тепло затримається. Діти закликали ластівок, аби ті скоріш поверталися з теплих країв до рідних гнізд. Ластівки в Україну прилетять ще не скоро, а от качки і гуси вже повертаються з вирію — на днях чималий клин гусей було помічено над Києвом.

З іменинами вітайте Костянтина, Федора, Аркадія.

За матеріалами: УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 311 | Теги: народний календар, Ченстоховської ікони Богородиці | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar