реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 26 » «Іван Мазепа – людина і політичний діяч»
21:53
«Іван Мазепа – людина і політичний діяч»
«Іван Мазепа – людина і політичний діяч» Під такою назвою 26 березня 2009 р. у бібліотеці-філії №4 Чернігівської міської централізованої системи проведено годину історичної пам’яті з нагоди 370-ї річниці від дня народження гетьмана України Івана Мазепи.
У заході взяли участь студенти Чернігівського державного інституту економіки і управління, учні ВПУ-15, працівники культури і читачі бібліотеки.
У вступному слові заступник Чернігівського міського голови Оксана ТУНІК-ФРИЗ наголосила, що українцям треба пишатися таким видатним державним діячем як Мазепа і оголосила про проведення фотоконкурсу про історичні місця Чернігова й області, пов’язані з легендарним гетьманом України.
Депутат Чернігівської міської ради, голова Чернігівської обласної організації Української народної партії Володимир СТУПАК ознайомив із пропозиціями на адресу обласної та міської влади щодо перейменування однієї з вулиць Чернігова на честь Мазепи та встановлення йому пам’ятника.
Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій БУТКО заявив, що гетьман за майже 22 роки зарекомендував себе ефективним державним менеджером, за часів його керування люди на Гетьманщині жили заможно. Передав бібліотеці збірник матеріалів «Іван Мазепа: до 370-річчя від дня народження гетьмана України, мецената», якій він підготував спільно з деканом історичного факультету ЧДПУ Олександром КОВАЛЕНКОМ, управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій й.
Один із головних мазепознавців України, редактор всеукраїнського наукового журналу «Сіверянський літопис» Сергій ПАВЛЕНКО розповів про Івана Мазепу як про політика і мецената, розкрив постать гетьмана не лише як державного діяча, а як цікаву, неординарну особистість. Він зазначив, що за час гетьманування Івана Мазепи, котрий всі свої зусилля та матеріальні статки направляв на звеличення української духовності, було споруджено близько 220 храмів. Дослідник викрив найбільш одіозні фальсифікації щодо його життя й діяльності, висвітлив документальну історію легендарного кохання Мазепи.
Своїм баченням великого гетьмана поділилася учениця 11 класу ЗОШ № 27 Марія Вознюк, уривок з поеми В.Сосюри «Мазепа» прочитав заступник директора Чернігівської міської школи мистецтв Олег БАДАЛОВ. Учасники із задоволенням послухали виступ ансамблю бандурістів міської школи мистецтв й оглянули книжкову виставку «Іван Мазепа – людина і політичний діяч».

Олександр МАЙШЕВ, завідувач інформаційної служби управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністраціїКатегорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1130 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar