реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 20 » 20 березня. День весняного рівнодення
17:43
20 березня. День весняного рівнодення
20 березня. День весняного рівнодення Сьогодні день весняного рівнодення, початок астрономічної весни — сонце здійснює перехід із Південної півкулі в Північну, а день майже рівний до ночі. Щоправда, унікальне, хоч і звичне для нас явище відбудеться о 23:58 за київським часом — на межі між 20 і 21 березня, тож можна сказати, що астрономічна весна розпочинається саме з 21 березня. В сиву давнину, коли не було жодних календарів, весну визначали саме за сонцем. Наші пращури також вважали, що саме з дня весняного рівнодення розпочинається оновлення в природі: перше зелене листячко, перші весняні квіти, перший грім, перші птахи прилітають із вирію... За народними прикметами, цього дня «весна обличчя показує», а зима «зуби ховає». Але «усміхатися» весна буде аж на теплого Олекси.

Також нині Павла-крапельника. Як можна здогадатися, нині має щось крапати: або зимові бурульки, якщо вони є, або дрібний весняний дощик. «Зі стріхи крапає, а за ніс цапає», — казали наші пращури. Українські бурульки вже давно розтанули, тому якщо й може щось нині капати, то лише весняний дощ. А ще сьогодні Міжнародний день щастя, а в Японії розпочинається фестиваль цвітіння і милування квітами сакури.

Іменинники сьогодні Павло, Єфрем, Євген.

За матеріалами: УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 367 | Теги: День весняного рівнодення, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar