реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 20 » 20 грудня. Церква вшановує святителя Амвросія
14:19
20 грудня. Церква вшановує святителя Амвросія
20 грудня. Церква вшановує святителя Амвросія Сьогодні святителя Амвросія, єпископа Медіоланського (сучасною мовою – Міланського), одного з найбільших християнських богословів і отців Церкви.
Амвросій за фахом був юристом, до того ж ще й висококласним; займався політикою. Хрестився у зрілому віці, а єпископом став майже випадково. Якось він, як представник влади, прийшов на собор де мали вибирати єпископа і де точилася жорстка суперечка між православними і аріанами. Раптом дитячий голос (а дітей там звісно не було) чітко промовив: «Амвросій єпископ». І ті слова почули всі. Спочатку Амвросій відмовлявся, навіть переховувався, але потім, виконуючи вищу волю, зголосився на єпископство. Саме під впливом Амвросія прийняв християнство Блаженний Августин. Амвросій Медіоланський є автором відомого гімну «Тебе, Бога, хвалимо», який і по сьогодні співається в подячних богослужіннях.

В народі цей день називали просто Амвросія або Андросія. Прикмети такі: «Якщо повітря над лісом посиніло – на тепло», «Багато інею на деревах – буде багато меду». А ще іній вказував на морози, а туман – на відлигу. Щоправда, колись о цій порі були сильні морози і заметілі, які починалися з Варвари. У своєму щоденнику за 1808 рік митрополит Серапіон пише, що на Варвари була в Києві така сильна віхола, що він під час хресної ходи ледве зміг прочитати Євангеліє – у снігові були і хрести, і хоругви, а вітер майже з ніг валив…

З іменинами вітайте Амвросія, Івана, Сергія, Михайла.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 1036 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar