реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 20 » 20 серпня. Після Великого Спаса чіпляй рукавиці до паса...
06:20
20 серпня. Після Великого Спаса чіпляй рукавиці до паса...
20 серпня. Після Великого Спаса чіпляй рукавиці до паса... “Після Великого Спаса чіпляй рукавиці до паса...”, - казали колись у давнину і мали рацію, адже день ставав все меншим, ранки — більш прохолодними; не за горами були й затяжні дощі, холодні осінні тумани та мряка.

Церква ж цього дня згадує Пимена Багатохворобливого, що в Ближніх печерах. З самого дитинства Пимен багато хворів, декілька разів опинявся на межі між життям і смертю. Юнаком потрапив до Печерського монастиря. Понад 20 років, аж до самої кончини, Пимен пробув у стінах монастиря. Його тіло було паралізоване й немічне, але дух – бадьорий. Ніхто ніколи не чув від нього скарг і нарікань. Бувало, він, так само як і інші немічні монахи, залишався по декілька днів без хліба і води. Хворобу він сприймав як дорогу, котру маєш пройти, якою б вона не була. За своє смирення Пимен удостоївся святої кончини. Пимену Багатохворобливому моляться під час важких хвороб, особливо паралізовані.

Антонівка вродила – наступного року хліб уродить (до речі, цього року, на противагу минулому, антонівки не густо). Багато жолудів на дубах — на теплу зиму.

Іменинники сьогодні Олександр, Михайло, Іван, Петро, Стефан.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 1061 | Теги: народні прикмети, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar