реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 23 » 23 грудня. Церква згадує мучеників Міни, Єрмогена і Євграфа
16:05
23 грудня. Церква згадує мучеників Міни, Єрмогена і Євграфа
23 грудня. Церква згадує мучеників Міни, Єрмогена і Євграфа Нині мучеників Міни, Єрмогена і Євграфа. Усі троє постраждали за Христову віру в ІV столітті при імператорі Максиміні.
Міна вирізнявся надзвичайним ораторським талантом. Якось імператор послав його в Александрію придушувати повстання християн, але сановник сам увірував і почав долучати до християнства нових вірян. Розгніваний імператор направив тоді вслід Єрмогена, аби той покарав неслухняного підлеглого, втім, той теж, побачивши непохитність і віру Міни, увірував. Імператорові не залишалося нічого іншого, як самому їхати в Александрію карати підлеглих. Він стратив усіх трьох.

Мученику Міні молились зовсім не про дарування ораторського хисту, а від захворювань очей. Хвороби очей і зубний біль були найпершими і найпоширенішими болячками наших пращурів. За відсутності медицини українці зверталися або до святих, або до знахарів. Приміром, від хвороб очей, крім мученика Міни, молилися мученику Лонгіну Сотнику, рівноапостольному князю Володимиру, святителям Олексію та Іоні Московським, блаженній Матроні.

Хоч і потроху, все ж день починав довшати, а ніч коротшати. «Після святого Міни – пітьма мина», - казали колись у давнину.

Іменинники нині Іван, Стефан, Ангеліна, Сергій, Олександра, Тетяна, Анна, Олексій.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 261 | Теги: Народні прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar