реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 25 » 25 березня. Симеона
09:54
25 березня. Симеона
25 березня. Симеона Цього дня Церква вшановує пам’ять преподобного Симеона Нового Богослова, святого X століття, автора дивовижних за красою і духовною глибиною гімнів.
Народився він у дуже заможній родині. Здобув чудову освіту. Виконуючи батьківську волю, впродовж деякого часу служив придворним при імператорському дворі в Константинополі. Зрештою не витримав розкошів, утік 25-річним з дому і став ченцем Студитського монастиря. Згодом його обрали ігуменом монастиря святого Маманта. Святий Симеон зажив слави як справедливий духовний очільник, що керувався лише настановами євангельської любові. Якось один з його учнів перебив усіх ворон, що таборилися поблизу монастиря — птахи не тільки голосно каркали, а ще й поклювали монастирські продовольчі запаси. Симеон наказав нанизати вбитих птахів на мотузку, а потім надягти ченцеві і простояти з тим “намистом” цілісінький день. Якось братія монастиря, невдоволена суворим чернечим уставом, запровадженим Симеоном, одразу ж після завершення літургії побила свого настоятеля. Константинопольський патріарх вигнав забіяк з монастиря і хотів піддати світському суду, але Симеон заступився за своїх кривдників і не тільки не захотів засуджувати їх, але й усіляко допомагав вигнанцям. Згодом він і сам став вигнанцем — сучасники не розуміли його абсолютної відданості Богу, не розуміли його богонатхненних експресивних осяянь, одкровень і видінь, і тієї щедрості, з якою він беззастережно ділився з ближніми...

На Симеона українці не святкували. Хіба що дітлахи продовжували закликати тепло, сонце й птахів, славлячи їх у веснянках. Іноді селяни казали, що на Симеона «ліс пробуджується». Прикмета на сьогодні така: «Якщо проліски, підсніжники та лісові фіалки розкриють свої «вічка», буде добра погода, а коли бутончики закриті й припалі – наближається негода».

З іменинами вітайте Григорія, Олександра, Івана і Костянтина.

За матеріалами: Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 579 | Теги: прикмети, СИМЕОНА, народний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar