реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 26 » 26 серпня. Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець»
07:32
26 серпня. Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець»
26 серпня. Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець» Сьогодні Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець», або ж «Семистрільну».
На іконі Богородиця зображена без Богодитяти, натомість на Неї спрямовано сім мечів або стріл. Вони символізують біль, якого зазнала Пречиста, коли розіп’яли її Сина. Число сім означає також і сім головних людських гріхів, які Богородиця без перешкод читає в людських серцях. «Семистрільній» молилися, просячи захисту від ворогів видимих і невидимих, про пом’якшення сердець жорстокосердих людей, а також коли в сім’ї постійно точилися суперечки, не було миру і ладу. Цю ікону зазвичай вішали при вході в оселю. Подейкували, що лиха людина, наштовхнувшись поглядом на Пречисту Богородицю «Семистрільну», оминатиме вашу домівку десятою дорогою.

Що робили цього дня наші пращури? По-перше постилися, бо ж близився до завершення строгий двотижневий Успенських піст; по-друге, мастили відьмам смолою п’ятки, щоби в корів молоко не крали. А ще придивлялися до бджіл: якщо було хмарно, а божі комахи не ховалися у вулик і літали, сумлінно працюючи – дощу не чекай.

Іменинники сьогодні Максим, Тихон, Іван, Костянтин.

За матеріалами УкрінформПереглядів: 1096 | Теги: прикмети, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar